Grey Daze z kolejnym singlem z Chesterem Benningtonem. Utwór "Starting to Fly" zapowiada nową płytę [WIDEO]

26.05.2022 10:56
Chester Bennington z Linkin Park Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak prezentuje się singiel z Chesterem Benningtonem, który zapowiada krążek Grey Daze "The Phoenix"

Grey Daze, czyli zespół, w którym Chester Bennington pełnił funkcję wokalisty do 1998 roku, już w czerwcu wyda album "The Phoenix", na którym znajdą się nagrania z udziałem frontmana Linkin Park. Już teraz można posłuchać drugiego singla zapowiadającego wydawnictwo.

Polecamy

Grey Daze z kolejnym singlem z Chesterem Benningtonem. Utwór "Starting to Fly" zapowiada nową płytę [WIDEO]

Najnowszy singiel Grey Daze "Starting to Fly" to rockowy hymn o odnajdywaniu siebie oraz swojego prawdziwego potencjału. To moment, w którym uświadamiamy sobie, że świat może należeć do nas. To piosenka o nadziei. „Jak wysoko możemy się wznieść?” – pyta perkusista i kompozytor Sean Dowdell w klipie wyreżyserowanym przez Heidi Gadd. Wideo sprytnie łączy wokale Benningtona i Dowdella oraz ujęcia z pięknymi widokami i sportami ekstremalnymi, jak również ujęcia zza kulis sesji nagraniowych do albumu "The Phoenix".

W trakcie swojego pierwszego wcielenia, czyli w latach 1994-97, Grey Daze wydało dwa albumy. To one stanowią podstawę tego, co możemy usłyszeć zarówno na "Amends", jak i "The Phoenix". Przed śmiercią Bennington publicznie ogłosił powrót Grey Daze, w ramach którego planowano m.in. ponowne nagranie w dużej mierze nieodkrytej dyskografii zespołu.

Polecamy

Dzięki błogosławieństwu Talindy Bennington i współpracy z producentem Esjayem Jonesem, pozostali członkowie zespołu – Dowdell, Beyers i Davis – ruszyli z pracą nad płytą. Był to zarówno sposób na uczczenie pamięci o zmarłym przyjacielu i koledze z zespołu, ale także chęć pokazania fanom innego wymiaru słynnego wokalisty.

Album "Amends" ukazał się w 2020, zaś pod koniec tego samego roku trio zebrało się ponownie, a Jones ponownie nagrał i przerobił pozostałe 10 utworów, które ukażą się 17 czerwca pod szyldem "The Phoenix".

Polecamy

Grey Daze "The Phoenix": Tracklista

Saturation (Strange Love)
Starting To Fly
Be Your Man
Holding You (featuring Dave Navarro)
Hole (featuring Lily & Lila Bennington)
Drag
Believe Me (featuring Richard Patrick)
Anything, Anything
Spin
Wake Me

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.