„Here’s the Konstytucja”: Polityczna przeróbka okładki albumu Sex Pistols zawisła na popularnym klubie

Maciej Koprowicz
21.08.2018 10:53
„Here’s the Konstytucja”: Polityczna przeróbka okładki albumu Sex Pistols zawisła na popularnym klubie Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Na zaskakującą formę protestu politycznego zdecydował się słynny klub Spatif w Sopocie. Na fasadzie budynku pojawiła się parafraza okładki płyty „Never Mind The Bollocks”.

W wielu miastach Polski organizowane są protesty i rozmaite happeningi obywateli niezadowolonych z polityki Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie wdrażanych przez obóz rządzący reform sądownictwa. Protestujący uważają, że proponowane przez PiS zmiany są niezgodne z konstytucją RP.

Z ich niezadowolenia zrodziła się swoista moda na zawieszanie koszulek z napisem „Konstytucja” na pomnikach. Do „konstytucyjnego” protestu na swój sposób włączył się także słynny klub Spatif, mieszczący się w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Przeróbka okładki Sex Pistols na klubie Spatif w Sopocie

Na fasadzie klubu pojawił się baner z parafrazą jednej z najsłynniejszych okładek płyty w historii muzyki – debiutanckiego albumu Sex Pistols z 1977, „Never Mind The Bollocks, Here’s The Sex Pistols”. Charakterystycznym liternictwem napisano: „Never mind the idiots, here’s the konstytucja” (Idioci są nieważni, tu jest konstytucja”).

Zobaczcie sami:

Jak Wam się podoba taka forma muzyczno-politycznego protestu?

Muzycy komentują sytuację polityczną w Polsce

W sprawie działań obozu PiS wypowiadają się także polscy muzycy. Do jego krytyków należą m.in. Big Cyc i WU-HAE. Ten drugi zespół nagrał piosenkę „Krakowiaczek”, poświęconą prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Niedawno zadaliśmy Wam w sondzie pytanie: Czy polscy muzycy zbyt rzadko komentują bieżącą sytuację polityczną i społeczną w kraju? Sprawdźcie, jak odpowiadają Czytelnicy Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.