Hollywood Vampires po raz pierwszy na scenie

Magda Słomka
18.09.2015 10:16
Hollywood Vampires po raz pierwszy na scenie Fot. Ross Halfin / REX Shutterstock / East News

Koncertowy skład kapeli, czyli Alice Cooper, Johnny Depp, Duff McKagan, Matt Sorum, Joe Perry i zadebiutował przed publicznością. Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy występ supergrupy!

Hollywood Vampires, czyli kapela założona w hołdzie rocka lat 70., zdecydowała się zagrać swój pierwszy koncert w historii w klubie „The Roxy Theatre” w zachodnim Hollywood. Jakby już w samym składzie zespołu mało było gwiazd, na scenie pojawiły się kolejne w gościnnych rolach.

Słyszeliśmy już covery The Who, The Beatles, Pink Floyd, Spirit i autorski „My Dead Drunk Friend” nagrane przez supergrupę w studiu. Czas na wersje na żywo!

Na pierwszy ogień z zespołem poszedł Geezer Butler z Black Sabbath i Tom Morello z Rage Against The Machine. Muzycy wykonali z supergrupą utwór Jimiego Hendriksa zatytułowany „Manic Depression”. Posłuchajcie!

To nie wszystko. Imponująca ilość znanych twarzy na scenie nie wystarczyła, a zwykły cover to za mało... Morello wraz z Perrym Farrellem z Jane’s Addiction zagrali z kapelą medley „School Days” Alice Coopera i „Another Brick In The Wall” Pink Floyd. Jak brzmiał kawałek wykonany przez muzyków na scenie po raz pierwszy?

Chcecie jeszcze? To zobaczcie i posłuchajcie, jak muzycy wykonali cover utworu „Whole Lotta Love” zespołu Led Zeppelin...

Macie ochotę przyjrzeć się, jak to wyglądało z bliska? Możecie to zrobić oglądając galerię zdjęć z występu!

Idea Hollywood Vampires sięga przełomu lat 60. i 70., kiedy w osławionym pubie „Rainbow” na Sunset Strip w Los Angeles, ówczesne gwiazdy rockowego świata spotykały się, żeby poimprezować. Później stwierdziły, że zrobią z tego elitarny klub. Żeby się dostać był jeden warunek - musiałeś przepić całą resztę.

Debiutancki krążek zespołu Hollywood Vampires ukazał się 11 września 2015 roku. Supergrupa nagrała na niej same klasyczne, rockowe hity z lat 60. i 70. plus dwa nowe utwory opowiadające historię niesławnej grupy rockowych imprezowiczów: „Raise The Dead” i „My Dead Drunk Friends” skomponowane przez duet Cooper/Depp. Producentem albumu został Bob Ezrin odpowiedzialny m.in za płyty Pink Floyd, Petera Gabriela czy Kiss.  

Wśród obecnych członków supergrupy są m.in. Paul McCartney z The Beatles, Dave Grohl z Foo Fighters, Perry Farrell z Jane’s Addiction, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors, Slash, Zak Starkey z The Who, Joe Walsch z Eagles, Kip Winger z Winger czy sir Christopher Lee (który brał udział w nagraniach na krótko przed śmiercią).

Który cover w wykonaniu Hollywood Vampires podobał Wam sieę najbardziej?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.