Ian McDonald nie żyje. Muzyk grup King Crimson i Foreigner miał 75 lat

11.02.2022 11:10
Ian McDonald nie żyje. Muzyk grup King Crimson i Foreigner miał 75 lat Fot. Shutterstock

Nie żyje Ian McDonald. Muzyk występował między innymi w King Crimson i Foreigner. Miał 75 lat.

W wieku 75 lat, 9 lutego 2022 roku zmarł Ian McDonald. Multiinstrumentalista znany przede wszystkim z występów w pierwszym składzie grupy King Crimson.

Ian McDonald nie żyje

Rzecznik artysty przekazał mediom, że McDonald "odszedł spokojnie 9 lutego 2022 r. w swoim domu w Nowym Jorku, otoczony rodziną" w otoczeniu najbliższej rodziny w domu w Nowym Jorku.

Polecamy

Jego wkład w oryginalny zespół był bezcenny i głęboki. Nasze kondolencje dla rodziny Iana.

 – napisano na oficjalnym Facebooku grupy King Crimson.

McDonald pojawił się na debiutanckim albumie zespołu King Crimson - "In The Court Of The Crimson King" z 1969 roku. Do współpracy został zaproszony przez Roberta Frippa wraz z Michaelem i Peterem Gilesem w 1968 roku. Grał na wielu instrumentach: saksofonie, flecie, klarnecie, klarnecie basowym i mellotronie. W 1976 roku McDonald został współzałożycielem brytyjsko-amerykańskiego zespołu Foreigner. Grał tam na gitarze, klawiszach oraz saksofonie w takich hitach jak "Feels Like The First Time", "Cold As Ice", "Hot Blooded" i "Double Vision". Ostatnią grupą, w której występował był Honey West. Zespół wydał jeden album - "Bad Old World" z 2017 roku.

Zobacz również: Artyści zareagowali na śmierć Romana Kostrzewskiego. Wzruszające wspomnienia w social mediach

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.