Iggy Pop i Josh Homme udostępnili singiel „Sunday”

Aleksandra Degórska
26.02.2016 12:30
|north Fot. kadr z wideo

Artyści opublikowali kolejne nagranie z nadchodzącego krążka. Posłuchajcie, jak prezentuje się trzeci utwór muzyków.

Twórcy postanowili w styczniu 2015 roku w sekrecie nagrać wspólny krążek. Album zatytułowany „Post Pop Depression” ukaże się 18 marca 2016 roku. W studiu pojawił się również Dean Fertita znany z The Dead Weather oraz Queens of the Stone Age, który udzielił się na gitarze oraz klawiszach. Natomiast za perkusją zasiadł Matt Helders z kapeli Arctic Monkeys.

Dotychczas poznaliśmy single „Gardenia” oraz „Break Into Your Heart”. Teraz muzycy ujawnili kolejny utwór z nowego wydawnictwa.

Posłuchajcie, jak brzmi numer „Sunday”:

Album można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie związanej z promocją krążka. Płyta jest dostępna na CD oraz winylu. Fani mogą sobie sprawić również koszulki nawiązujące do „Post Pop Depression”.

foto: post-pop-depression.firebrandstores.com Fot. foto: post-pop-depression.firebrandstores.com

Współpraca muzyków rozpoczęła się od krótkiego sms-a Iggy'ego Popa skierowanego do lidera Queens Of The Stone Age. Josh Homme zdradził, że wspólne tworzenie albumu było dla niego nowym i ciekawym doświadczeniem:

Chodziło o to, by udać się w miejsca, w których żaden z nas jeszcze nie był. Taka była umowa między nami.

Choć mogłoby się wydawać, że „Post Pop Depression” to nowy etap w karierze Popa, artysta stwierdził, że ten krążek prawdopodobnie będzie jego ostatnim w karierze.

Całe szczęście muzycy mają zaplanowaną trasę koncertową, która rusza 28 marca 2016 w Seattle. Oprócz twórców, którzy udzielali się przy nagrywaniu albumu, na scenie pojawią się Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age oraz Matt Sweeney z Chavez. Zespół wykona zarówno nowe utwory z albumu oraz starsze hity Popa.

Jak oceniacie nowy utwór Iggy'ego i Josha?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.