Iggy Pop nagrał z Underworld utwór „Bells & Circles”

Maciej Koprowicz
28.05.2018 14:38
Iggy Pop nagrał z Underworld utwór „Bells & Circles” Fot. Hollandse Hoogte / Marcel Krijgsman Photography/EAST NEWS

Sprawdźcie, co wynikło ze spotkania ojca chrzestnego punk rocka i brytyjskich mistrzów muzyki elektronicznej.

Iggy’ego Popa kojarzymy przede wszystkim z surowym, garażowym rockiem, który tyle razy okazywał się inspirujący dla twórców punk rocka, nowej fali i indie. Ale szef The Stooges nigdy się nie ograniczał, jeśli chodzi o muzyczne konwencje. Zdarzyło mu się nagrywać nawet jazz, a jak widać, nie gardzi także muzyką elektroniczną.

Iggy wystąpił gościnnie w nowym utworze walijskiego zespołu Underworld. Klasycy progressive house i techno zaprosili amerykańskiego wokalistę do udziału w utworze „Bells & Circles”.

Underworld & Iggy Pop – „Bells & Circles”

Podobno piosenka została zarejestrowana w trakcie „popołudniowego spotkania na herbacie”. Iggy raczej zarapował, niż zaśpiewał na temat… palenia papierosów w samolocie. Cały Pop. Posłuchajcie sami:

Iggy Pop „Post Pop Depression” 

Solową dyskografię Iggy’ego Popa zamyka album „Post Pop Depression” z 2016 roku. Płytę wyprodukował Josh Homme z Queens Of The Stone Age, a w nagraniach wzięli udział gitarzysta tego zespołu, Dan Fertita i perkusista Arctic Monkeys, Matt Helders.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.