Posłuchaj albumu Iggy'ego Popa i Josha Homme'a za darmo

Aleksandra Degórska
10.03.2016 22:56
Posłuchaj albumu Iggy'ego Popa i Josha Homme'a za darmo Fot. AFP / East News

Już teraz możecie przekonać się, jak krążek „Post Pop Depression” prezentuje się w całości. Odsłuchajcie płytę tydzień przed premierą!

Informacja o współpracy Iggy'ego Popa oraz Josha Homme'a długo utrzymywana była w tajemnicy. Muzycy rozpoczęli prace nad nowym albumem jeszcze w styczniu 2015 roku wraz z Deanem Fertitą znanym z The Dead Weather i Queens of the Stone Age oraz Mattem Heldersem z Arctic Monkeys.

Artyści pracowali w dwóch studiach Josha - Pink Duck w Los Angeles i w domowym studiu w Joshua Tree. Premierę płyty „Post Pop Depression” zaplanowano na 18 marca 2016 roku.

Dotychczas poznaliśmy nagrania „Gardenia”, „Break Into Your Heart” oraz „Sunday”. Teraz fani mogą przesłuchać za darmo całej płyty tydzień przed ukazaniem się krążka:

Na współpracy zależało bardzo Iggy'emu i aby zachęcić Josha muzyk wysłał paczkę z esejami o swoim życiu seksualnym oraz wywiadem. Jak widać, sposób był skuteczny. Album powstał bez wsparcia jakiejkolwiek wytwórni, bowiem Iggy Pop chciał tworzyć muzykę bez żadnych ograniczeń:

Przed tym, nim się skontaktowałem z Joshem miałem w głowie wyobrażenie o pieniądzach, które chcę wydać, by nagrać dobry album. Nie chciałem, by ktoś się wtrącał, bo mnie to wkurzało przez całe życie.

Josh podkreśla, że dzięki temu zabiegowi mogli zupełnie zapomnieć o muzycznym przemyśle i o wiążącymi się z tym ograniczeniami:

Album został w pełni sfinansowany z naszej kieszeni i gdy tak postępujesz zapominasz o świecie związanym z muzycznym biznesem.

Choć mogłoby się wydawać, że „Post Pop Depression” to nowy etap w karierze Popa, artysta stwierdził, że ten krążek prawdopodobnie będzie jego ostatnim w karierze.

Pop i Homme na żywo

W ramach promocji nowego albumu zaplanowano trasę koncertową. Na scenie twórców, którzy udzielali się przy nagrywaniu albumu, wspierają Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age oraz Matt Sweeney z Chavez. Zespół wykonuje zarówno nowe utwory z albumu oraz starsze hity Popa.

Zobaczcie, jak kapela wykonała jeden z przebojów Iggy'ego „Lust For Life”:

Najbliższy koncert muzyków odbędzie się 15 marca 2016 roku w Austin, zaś ostatni 30 czerwca 2016 w Belgii. Niestety jak na razie zespół nie planuje występu w Polsce.

Jak oceniacie album „Post Pop Depression”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.