Jak brzmi Abba w metalowej wersji?

Robert Skowronski
12.09.2015 17:18
Jak brzmi Abba w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo

Szwecja. Z jednej strony słynie z ekstremalnego metalu, z drugiej wydała takie grupy, jak Abba. Zdaje się, że Leo Moracchioli znalazł złoty środek pomiędzy tymi dwoma światami. Posłuchajcie hitu „Money, Money, Money” w ostrzejszej odsłonie.

Lata 70. XX wieku, czyli złota era disco - blichtr, kicz, kule dyskotekowe i wszystko co błyszczące. Ten świat w coverze znanego youtubera spotyka się z przesterami oraz potężnym brzmieniem perkusji, zaś czyste wokale Anni-Frid Lyngstad i Agnethy Fältskog ustępują miejsca metalowemu gardłu Moracchioliego.

Zobaczcie jak brzmiałby zespół Abba, gdyby zamiast spodni dzwonów i migoczących paletą barw marynarek, wybrał czarne skóry i ćwieki:

Dla młodszego pokolenia, które być może w jakiś niewyjaśniony sposób nie miało nigdy okazji zapoznać się z oryginałem, przedstawiamy wersję Abby pochodzącą z 1976 roku:

Leo Moracchioli to wielki fan przenoszenia hitów muzyki popularnej w świat, w którym nie można się obyć bez ciężko brzmiącej gitary. Ma on na swoim koncie już szereg metalowych coverów znanych artystów, których twórczość stoi daleko od ciężkiego grania.

Leo Moracchioli przerobił już między innymi takie kawałki, jak „Moves Like Jagger” Maroon 5, „Chandelier” Sii, „Like a Virgin” Madonny, „Macarenę” Los del Rio, czy „Gin and Juice” Snoop Dogga.

Jak Wam się podoba metalowa wersja Abby?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.