Jak brzmi mashup Depeche Mode i The Cure?

Aleksandra Degórska
29.04.2016 15:00
Jak brzmi mashup Depeche Mode i The Cure? Fot. kadr z wideo; Caryca Pejnta

„It's No Good” i ,,Fascination Street’’ jako jeden numer? Posłuchajcie, jak można połączyć dwa słynne utwory równie słynnych kapel.

Połowa lat 90. była trudnym okresem dla Depeche Mode. Z zespołu odszedł Alan Wilder, wokalista Dave Gahan próbował w 1995 roku podciąć sobie żyły, rok później przedawkował i tylko cud spowodował, że przeżył. Jak wiadomo cierpienie jest najlepszą weną twórczą.

Zespół jakoś się pozbierał po tych trudnych przejściach i wydał w 1997 roku album „Ultra”, na którym znalazł się chociażby słynny singiel „It's No Good”. Jak na typowy numer Depeche Mode przystało mamy tutaj dużo mroku, syntezatorów i zawadiacki wokal Dave'a Gahana.

Czy ta kompozycja ma coś wspólnego z The Cure? Kapela Roberta Smitha wydała w 1989 roku jeden ze swoich najlepszych i najpopularniejszych dzieł „Disintegration”. ,,Fascination Street’’ to zdecydowanie najagresywniejszy numer na tej płycie. Linia basu wciska w fotel, zaś ,,brudna’’ gitara dodaje zadziorności tej kompozycji.

Jakiś spostrzegawczy fan zespołów doszukał się podobieństwa w tych dwóch utworach i połączył je zgrabnie w całość. Jak widać pomysłowych ludzi nie brakuje!

Posłuchajcie, jak brzmiałby wspólny numer Depeche Mode i The Cure:

Depeche Mode nigdy nie miał muzycznego gościa na swojej płycie. Zespół wszedł w kwietniu 2016 roku do studia, by nagrać następcę ,,Delta Machine’’. Może tworząc nowy materiał formacja powinna zastanowić się czy nie zaprosić do współpracy Roberta Smitha. Jak widać artyści mają wiele wspólnego.

Sztuka łączenia ze sobą numerów, które wydawałoby się, że do siebie nie pasują, nie jest nowością. Potwierdzeniem tego są takie mashupy, jak Iron Maiden z Michaelem Jacksonem, Queens Of The Stone Age z Kanye Westem, Linkin Park z Bring Me The Horizon, Iron Maiden z Judas Priest, Avenged Sevenfold z Katy Perry oraz Iron Maiden z 2Cellos. Jest w czym wybierać!

Jeżeli natomiast tęsknicie za The Cure, to już niedługo będziecie mogli zobaczyć zespół w akcji. Kapela Roberta Smitha zagra 20 października 2016 roku w Łodzi.

Jak oceniacie połączenie utworów Depeche Mode i The Cure?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.