Michael Jackson jako wokalista Iron Maiden?

Aleksandra Degórska
02.02.2016 15:44
|north Fot. kadr z wideo

Niemożliwe jest niczym! Oto, jak brzmiałby król popu, gdyby przeszedł na ciemną stronę mocy...

„The Trooper” to singiel z 4. płyty „Piece Of Mind”, która ukazała się w 1983 roku. Utwór opowiada o bitwie pod Bałakławą w czasie wojny krymskiej w 1854 roku. Ten riff gitarowy już na stałe wpisał się w karty historii mocnego grania i doczekał się niezliczonej liczby coverów.  

Beat It pochodzi z 6. albumu Jacksona zatytułowanego Thriller. Krążek był przełomowym momentem w jego karierze, bowiem wokalista stał się wówczas jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki popularnej. „Beat It” został wyprodukowany przez Quincy Jonesa, zaś za solo gitarowe odpowiedzialny jest Eddie Van Halen. 

Co ma wspólnego Iron Maiden i Michael Jackson? W tym rzecz, że niewiele, ale pewien YouTuber postanowił połączyć dwa znane utwory równie słynnych artystów w jedną całość.

Tym sposobem pojawił się utwór Beat It, Trooper!”, gdzie przy akompaniamencie „The Trooper” Michael wyśpiewuje swój numer. Twórca twierdzi, że wplótł tutaj również elementy „Caught In A Mosh” Anthrax, „White Wedding” Billy'ego Idola i „Painkiller” Judas Priest. 

Sprawdźcie, czy Wasze ucho to wychwyci:

Autor wpadł na ten pomysł grając na swoim ukulele i nagle zauważył, że „The Trooper” pasuje doBeat It”. Trzeba przyznać, że miał chyba rację, bo mashup prezentuje się całkiem przyzwoicie. Niektórzy żartują, że nagranie powinno się nazywać Iron Jackson, Michael Maiden czy Beat the trooper. Jackson zamiast Eddiego z brytyjską flagą? Jak widać, pomysłów nie brakuje.

Sztuka łączenia ze sobą utworów, które wydawałoby się, że zupełnie do siebie nie pasują, jest już dobrze zgłębiona. Potwierdzeniem tego są takie mashupy, jak Queens Of The Stone Age z Kanye Westem, Linkin Park z Bring Me The Horizon, Iron Maiden z Judas Priest, Avenged Sevenfold z Katy Perry oraz Iron Maiden z 2Cellos. Jest w czym wybierać!

Jak Wam się podoba „Beat It, Trooper!”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.