Jak brzmi motyw z gry Contra zagrany na gitarze i flecie?

Aleksandra Degórska
20.04.2016 11:16
|north Fot. kadr z wideo

Pamiętacie tę grę? Posłuchajcie, jak prezentuje się cover melodii, przy której pokonywaliście przybyszy z kosmosu!

Kto choć raz nie chciał wcielić się w rolę odważnego komandosa, który walczy z niebezpiecznymi terrorystami i dziwactwami z kosmosu? Dzięki grze Contra każdy mógł poczuć się jak maczo i zmierzyć się z personami o podejrzanej reputacji.

W roku 2633 na Ziemię spada meteoryt wraz z kosmitami. Chcą oni podbić planetę i pomagają im w tym terroryści. Los świata zależy tylko od komandosów Lance'a Beana oraz Billa Rizera - tak w skrócie można opisać fabułę. Gra na automaty pojawiła się w 1987 roku, zaś w 1988 roku wydano wersję na konsolę Nintendo. Na pewno niejeden nastolatek zerwał nockę przez tę grę.

Dlaczego w ogóle wspominamy o Contrze? Bo pewien YouTuber postanowił zagrać cover utworu, który wybrzmiewał w czasie walki komandosa z kosmitami. Muzyk nie dość, że gra na gitarze, to również postanowił chwycić za flet poprzeczny. Takiej pociesznej wersji tego motywu jeszcze nie słyszeliście!

Czy Wam również nasuwa się skojarzenie z Jethro Tull?

Jak widać YouTuber przyłożył się do nagrania, bo przebrał się za komandosa, zaś w tle widnieją dobrze znane graczom kadry z wirtualnego świata. YouTuber The Mexican Runner często bierze na warsztat motywy z gier, jak chociażby Super Mario Bros.

No cóż, nie tylko on ma na koncie oryginalny cover numeru z Contry, bowiem istnieje również wersja a capella, za którą odpowiedzialny jest człowiek-orkiestra:

Jak widać z pewnych rzeczy się nie wyrasta. Niejednokrotnie muzycy, którzy lubią zagrać coś nietypowego na gitarze sięgają po motywy z takich gier, jak chociażby Tetris.

Jeśli zainteresował Was ten temat to możecie również przesłuchać 38 utworów z gier w metalowym wydaniu oraz zobaczyć, jakie rockowe i metalowe gwiazdy trafiły do wirtualnego świata.

Jak podoba się Wam motyw z Contry wykonany na gitarze i flecie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.