Jak brzmi utwór „Africa” Toto zagrany na dziecięcym pianinie?

Aleksandra Degórska
15.03.2018 14:19
Toto i Africa zagrana na dziecięcym pianinie|undefined Fot. kadr z wideo

YouTuber dał jednego dolara za ten instrument - jaka cena, takie i brzmienie...

„Africa” zespołu Toto z albumu „Toto IV” z 1982 roku jest ponadczasowym hitem, a ostatnio pojawiła się prawdziwa fala jeżeli chodzi o covery i wszelkie memy. Dlaczego właśnie ten utwór stał się tak popularny? Tego nie wiem sam Steve Porcaro z Toto, który w wywiadzie dla Antyradio.pl przyznał, że jest mile zaskoczony, jak bardzo młode pokolenie pokochało tę piosenkę.

Słynny utwór grupy Toto doczekał się nawet coveru „Africa” na 64 stacjach dyskietek. Hit grają nawet... samochody. A co, jeśli jako instrument wybierze się dziecięce pianino? Naprawdę wystarczy tylko 8 dźwięków, żeby zagrać słynny motyw muzyczny. Nie wierzycie?

Przekonajcie się na własne uszy!

Covery na dziecięcych instrumentach

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy dorośli podkradają u swoich pociech ich zabawki i nagrywają ciekawe covery. Nawet muzycy Metalliki spróbowali swoich sił na dziecięcych instrumentach i zaprezentowali w takiej wersji „Enter Sandman”, a internauci zwariowali na punkcie tego wideo.

Natomiast zespół The Wackids gra tylko na perkusji z Hello Kitty i malutkich, dziecięcych gitarach - naprawdę na takim prostym sprzęcie można zaprezentować całkiem niezłe covery m.in. Rage Against The Machine czy Nirvany. Dobry muzyk zagra bowiem na wszystkim.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.