Jak powstaje scena Bon Jovi w Warszawie? Zobacz zdjęcia z PGE Narodowy [GALERIA]

12.07.2019 14:03
Przygotowania do koncertu Bon Jovi|undefined Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Ile czasu buduje się scenę i ile osób zaangażowanych jest w tak ogromne przedsięwzięcie? Sprawdźcie, jak powstaje produkcja sceniczna na koncert Bon Jovi.

Bon Jovi wrócił na trasę koncertową This House Is Not For Sale i już 12 lipca 2019 wystąpi w Warszawie na PGE Narodowym. Będzie to pierwszy w historii koncert grupy w Warszawie. Na występie nie zabraknie takich hitów, jak “You Give Love A Bad Name”, “It’s My Life”, “Bad Medicine”, “Have A Nice Day” czy “Livin’ On A Prayer" , jak również usłyszymy kawałki z ostatniego krążka "This House Is Not for Sale" z 2016 roku.

Jak powstaje scena Bon Jovi w Warszawie? 

Amerykański zespół słynie ze spektakularnych koncertów, które na długo zapadają w pamięć. Ogromne telebimy, mnóstwo świateł, kamery i potężna dawka rocka. Ile czasu zajmuje postawienie sceny? Ile osób jest zaangażowanych w produkcję sceniczną? O tym wszystkim opowiedział Antyradio.pl szef produkcji scenicznej Bon Jovi, Andy.

Przeczytaj także

To właśnie ekipa techniczna zespołu przywozi całą konstrukcję sceny, nagłośnienie, ekrany czy kable, o czym wspomniał Andy:

Na początku wita nas pusty stadion, zbudowanie sceny trwa 3 dni, zajmuje się tym około 50-60 osób. 2 dni zajmuje ogarnięcie produkcji scenicznej, czyli dźwięk, światła i wideo. Potem w 4 godziny musimy zwinąć całą produkcję, scena jest rozbierana w ciągu jednego dnia. W sumie całe to przedsięwzięcie zajmuje 8-10 dni w konkretnym mieście.

W czasie, gdy budowana jest scena na warszawski koncert, dwie inne już objeżdżają nasz kontynent - jedna z nich została postawiona w Zurychu, zaś druga transportowana jest do Bukaresztu.

Zobaczcie, jak wygląda budowanie sceny na warszawski koncert Bon Jovi:

W sumie z zespołem podróżuje 125 osób, przy czym na miejscu zatrudnia się od 150 do 300 osób do pomocy przy evencie - są to m.in. osoby odpowiedzialne za sprzedaż merchu, lekarze, kierowcy, czy osoby pracujące przy budowaniu sceny. W piątek, przed koncertem na stadionie, akustycy chodzą po całym stadionie i sprawdzają akustykę stadionu.

Przygotowanie tak potężnej sceny i produkcji w sumie zajmuje 6 miesięcy - wszystko zaczyna się od samego pomysłu na scenę, który trafia do menedżera produkcji. To właśnie on pilnuje, ile osób zostanie zaangażowanych w projekt i jakie będą koszta całego przedsięwzięcia. Następnie projekt trafia do designera, który opracowuje szczegóły sceny. Serwis Antyradio.pl miał możliwość również zajrzeć na backstage, ale okazało się, że Bon Jovi nie ma wygórowanych wymagań i garderoba grupy nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zespół maksymalnie koncentruje się przed koncertem i stara się nie rozpraszać, by nie zawieść swoich fanów, którzy są spragnieni słynnych hitów Bon Jovi.

Zobacz także: Jon Bon Jovi - ciekawostki o słynnym wokaliście

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.