Jakie hobby miał Freddie Mercury? Brian May pokazał stare zdjęcie wokalisty

Aleksandra Degórska
10.04.2019 14:54
Queen|undefined Fot. Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Czy wiecie wszystko o wokaliście Queen? Brian May wyjawił, jakie hobby szczególnie lubił Freddie Mercury.

Queenomanii ciąg dalszy! Wszystko przez film o Queen "Bohemian Rhapsody", w którym pokazano, jak 4 młodych muzyków postanowiło podbić rynek muzyczny i postawiło wszystko na piosenkę "Bohemian Rhapsody". Obraz kończy się na triumfie Queen na imprezie Live Aid na stadionie Wembley w Londynie. Film otrzymał 4 Oscary, zaś sam singiel "Bohemian Rhapsody" po raz trzeci w historii pojawił się na liście Billboardu. Zainteresowanie Queen nadal nie spada i fani kapeli czekają tylko na kolejne ciekawostki związane z zespołem.

Brian May zdradził, jakie hobby miał Freddie Mercury

Gitarzysta podczas występu w brytyjskiej telewizji wspomniał oczywiście o Freddiem Mercurym i zdradził, jakie miał hobby. Oczywiście nie jest tajemnicą, że Freddie w wolnej chwili rozpieszczał swoje koty i interesował się japońską kulturą. Co więcej jednak był miłośnikiem fotografii, o czym wspomniał w wywiadzie Brian May:

Był fotografem, uwielbiał polaroida. Freddie fotografował wielu swoich przyjaciół, dawał im prezenty, to było coś charakterystycznego dla Freddiego.

Przeczytaj także

Gitarzysta Queen udostępnił zdjęcie z programu, na którym widzimy Freddiego z polaroidem. Co więcej wspomniał, że fotografia znajduje się w książce "Queen in 3-D", gdzie znajdziemy zdjęcia 3D Queen wykonywane m.in. przez Briana Maya, który używał aparatu Pentax ES II.  

Jeżeli chcielibyście zobaczyć więcej starych zdjęć Queen, to możecie zajrzeć na profil perkusisty Rogera Taylora na Instagramie. Muzyk wrzuca sporo archiwalnych fotografii z działalności Queen.

Czy powstanie kontynuacja "Bohemian Rhapsody"?

Fani zastanawiają się, czy powstanie kontynuacja filmu o Queen. Stworzenie kolejnego obrazu będzie trudne, ale ponoć brana jest pod uwagę możliwość stworzenia "Bohemian Rhapsody 2". Menadżer Jim Beach może mieć w planach sequel zaczynający się od koncertu Live Aid.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.