Jimmy Page i Jack White fanami „St. Anger” Metalliki

Michał Wawrzyniewicz
27.04.2015 14:38
Jimmy Page i Jack White fanami „St. Anger” Metalliki Fot. East News

Taką informację zdradził producent albumu, Bob Rock. Co dokładnie powiedzieli mu muzycy?

W jednym z ostatnich wywiadów producent opisał sytuację sprzed kilku lat, kiedy razem z Jimmym Pagem jedli śniadanie w tym samym hotelu:

Jimmy wstał, podszedł do mnie, uścisnął mocno i powiedział: Dobrze cię widzieć, bla bla, uwielbiam album „St. Anger”.

Z kolei opinię Jacka White’a Rock usłyszał podczas spotkania na premierze dokumentu „Będzie głośno”. W jej trakcie White miał po prostu powiedzieć, że „St. Anger” to jego ulubiony album Metalliki.

Bob Rock przypomniał także, jaka była jego rola w czasie pracy nad płytą, co zostało zobrazowane chociażby w dokumencie „Some Kind of Monster”.

Zespół się rozpadał. W zasadzie przez moment nie byli już zespołem. [...] Byłem częścią procesu utrzymywania ich przy życiu.

Okoliczności, w jakich powstawał album miały zasadniczy wpływ na efekt końcowy. Wydana w 2003 roku płyta „St. Anger” do dziś wywołuje wśród niektórych słuchaczy mieszane uczucia. Podobne kontrowersje wywołał chyba tylko projekt „Lulu”.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się alternatywna wersja krążka „St. Anger”, nagrana kompletnie od nowa przez fanów w - jak sami określili - bardziej sprzyjających warunkach.

A co Wy sądzicie o „St. Anger”?

Michał Wawrzyniewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.