Judas Priest zaprezentował teledysk do „Spectre” z albumu „Firepower”

Maciej Koprowicz
09.03.2018 12:05
Judas Priest zaprezentował teledysk do „Spectre” z albumu „Firepower” Fot. kadr z wideo

9 marca 2018 ukazał się 18. album studyjny Judas Priest. Promuje go nowy klip zespołu w szpiegowskim klimacie.

Doczekaliśmy się – nowy album brytyjskiej legendy heavy metalu wreszcie się ukazał. Na półki sklepowe trafił długo oczekiwany „Firepower”.

Już wcześniej mogliśmy poznać trzy singlowe utwory, które zapowiadały to wydawnictwo - „Lightning Strike”„Firepower” i „Never The Heroes”. Do tej pory tylko do tego pierwszego powstał teledysk. Teraz dostajemy od Judas Priest kolejne wideo, do utworu „Spectre”. Widzimy w nim grający zespół plus ujęcia stylizowane na szpiegowskie nagrania. Zobaczcie sami:

Kawałek „Spectre” udowadnia znakomitą formę zespołu. Richie Faulkner, gitarzysta Judas Priest w wywiadzie dla Antyradio.pl powiedział, że jego zdaniem grupa wcale nie brzmi jak wykonawca, który występuje od pięciu dekad. Nawiązał do wywiadu z Robem Halfordem, który stwierdził, że współczesny Judas Priest ma energię młodej kapeli metalowej.

Na nowej płycie Priest w ogóle nie brzmi jak zespół, który działa w przemyśle muzycznym od 50 lat. Brzmi jak zespół, który jest młody, świeży i intensywny. Słychać to w piosenkach, wykonaniu i produkcji.

Na tej płycie zespół brzmi jak klasyczny Judas Priest, ale jednocześnie jest pełen życia. Nie sądzę, że w dosłownym sensie brzmi jak młodsze od nas kapele, nie to Rob miał na myśli. Chodziło mu o brzmienie, zaciekłość, energię zespołu, który z pewnością nie brzmi jak wykonawca z 50 latami stażu na scenie.

„Firepower” Judas Priest – tracklista:

 1. „Firepower”     
 2. „Lightning Strike”
 3. „Evil Never Dies”            
 4. „Never the Heroes”      
 5. „Necromancer”              
 6. „Children of the Sun”   
 7. „Guardians”      
 8. „Rising from Ruins”       
 9. „Flame Thrower”           
 10. „Spectre”           
 11. „Traitors Gate”
 12. „No Surrender”              
 13. „Lone Wolf”      
 14. „Sea of Red”

Judas Priest – koncert w Polsce w 2018

Nowe piosenki Judas Priest z pewnością wykona na koncercie w Polsce – zespół zagra w Katowicach w Spodku 13 czerwca 2018. Tego samego wieczoru wystąpi także Megadeth. Bilety w cenach od 190 do 400 zł można zakupic na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.