Kanye zmieni imię na "Chrześcijanin Geniusz Miliarder Kanye West"?

08.11.2019 15:57
Kanye West|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Raper wyznał w wywiadzie, że zastanawia się nad zmianą nazwiska. Eksperyment trwałby rok, a jego nowe imię i nazwisko brzmiałoby Christian Genius Billionare Kanye West.

Kanye West na przestrzeni lat używał wielu pseudonimów, ale Ye i Yeezy zawsze pozostawały najpopularniejszymi ksywami rapera z Chicago. Wygląda jednak na to, że West szykuje się na poszerzenie swojego imienia i nazwiska o kilka przydomków. Artysta pół żartem, pół serio stwierdził w wywiadzie z projektantem butów Yeezy Stevenem Smithem, że może niedługo zmienić swoje nazwisko. Jak miałby się nazywać?

Kanye West zmieni nazwisko?

Christian Genius Billionaire Kanye West. W wolnym tłumaczeniu oznacza to "Chrześcijanin Geniusz Miliarder Kanye West". Skoro jego córka nosi imię na cześć kierunku świata (North West), a pierworodny syn nazywa się Saint ("Święty West"), to czemu nie kontynuować trendu nietypowych imion w rodzinie Westów?

Przeczytaj także

A tak całkiem na poważnie - cały pomysł został zaproponowany przez Kanye, gdy próbował wytłumaczyć, że nazywanie siebie miliarderem nie powinno być piętnowane społecznie, zwłaszcza jeżeli owa osoba jest czarnoskóra. Ten absurdalny przykład zmiany imienia miał lepiej zobrazować podejście Westa do niesprawiedliwości społecznej i chęci odmienienia podejścia ludzi do pewnych spraw:

Kiedy ludzie mówią, że nazywanie siebie miliarderem jest idiotyczne, to ja odpowiadam, że zmienię sobie nazwisko na Chrześcijanin Geniusz Miliarder Kanye West i przez rok będziecie się uczyli, co to dosłownie znaczy... To będzie też na moich tablicach rejestracyjnych.

Martin Luther King nie został zamordowany dlatego, że miał sen. Chciał opowiadać o czymś innym - chodziło mu o równouprawnienie osób czarnoskórych, ekonomiczną równość. Kiedy rozmawiałem z Forbesem i pokazałem im rachunek na 890 milionów dolarów, to nie chcieli mnie nazwać miliarderem. Niektórzy nie chcą, żebyśmy wiedzieli o tym, że możemy inwestować w ziemie. Nie chcą, byśmy wiedzieli, że możemy być właścicielami w 100%, tak jak ja w Yeezy.

Kanye po raz kolejny potwierdził również, że weźmie udział w wyścigu o fotel prezydencki w 2024 roku:

Kiedy będę kandydował na prezydenta w 2024 roku <śmiech sali> Czemu się śmiejecie? Stworzylibyśmy tyle miejsc pracy! Nie będę biegł, będę szedł! ["run for president" oznacza kandydować na prezydenta, ale także dosłownie "biec po prezydenturę"]. Kiedy widzicie te nagłówki, że Kanye jest szalony - jeden na trzech czarnoskórych mieszkańców USA jest w więzieniu, a 100% celebrytów jest w więzieniu mentalnym. Nie mogą nic powiedzieć, nie mogą nic zrobić, są tacy przerażeni! Co jest w takim razie bardziej szalone?

Dyskografię Kanyego Westa zamyka wydany w październiku album "Jesus is King". Film o tym samym tytule będzie dostępny w wybranych polskich kinach IMAX już w weekend 8-10 listopada 2019 roku. 

Zobacz także: Metallica i Kanye West w jednej piosence? Fani będą zaskoczeni

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.