Keith Richards: Mick Jagger nie miał nic do powiedzenia...

Aleksandra Degórska
03.12.2015 10:42
Keith Richards: Mick Jagger nie miał nic do powiedzenia... Fot. ons.pl; AP / link / East News

Gitarzysta The Rolling Stones słynie z niewyparzonego języka. Jak muzyk ocenia solowe osiągnięcia swojego kolegi z zespołu? Okazuje się, że ma on o nim nie całkiem dobre zdanie.

Miesiąc bez kontrowersyjnych wypowiedzi artysty, to miesiąc stracony. Teraz gitarzysta wziął na celownik wokalistę swojej kapeli.

Keith Richards wydał w 2015 roku album „Crosseyed Heart”, który jest jego trzecim krążkiem po „Talk Is Cheap” i „Main Offender”. Artysta przyznał, że nigdy nie brał pod uwagę rozpoczęcia solowych projektów, gdyby nie fakt, że Mick Jagger postanowił w latach 80. zrobić przerwę od The Rolling Stones.

To stało się motywacją dla gitarzysty do tego, by samemu rozpocząć muzyczną działalność na własną rękę:

Zrobiłem swoje nagrania tylko z tego powodu, że Jagger z nami nie pracował. Jego solowe albumy były związane z jego ego. Nie miał nic do powiedzenia. Co w zasadzie nagrał, dwa albumy? „She’s the Boss” oraz „Primitive Cool”?

W sumie wokalista The Rolling Stones ma na swoim koncie 4 studyjne płyt, zatem dyskografia Jaggera jest nieco bogatsza od Richardsa.

Jednak to nie przeszkadza gitarzyście, by ocenić kolegę, choć nawet nie słuchał jego albumów:

Słuchałeś jakiekolwiek jego nagrania? Ja też nie. Na tym poprzestanę.

Artysta stwierdził, że w przeciwieństwie do Jaggera, nie nagrywał płyt, by osiągnąć komercyjny sukces:

Nigdy nie postrzegałem tworzenie albumów, jako sposób, by stać się sławnym. Po prostu chcę zrobić dobre nagranie z dobrymi muzykami, grać z najlepszymi i się uczyć.

Panowie będą mogli wyjaśnić stosunki w czasie nagrywania kolejnego albumu The Rolling Stones. Keith Richards twierdzi, że zespół rozpocznie pracę w studiu już w kwietniu 2016 roku, podczas gdy Ronnie Wood zdradził, że może to nastąpić już w grudniu 2015 roku.

A Wy jak oceniacie solowy dorobek Micka Jaggera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.