Kerry King: Hanneman jest żarciem dla robaków

Robert Skowronski
16.06.2015 11:28
Kerry King: Hanneman jest żarciem dla robaków Fot. ADMEDIA/SIPA/East News; Jelmer de Haas/SUNSHINE/East News

Im bliżej premiery nowej płyty Slayera, tym fani częściej i głośniej pytają, o to czy unosić się nad nią będzie duch i wspomnienie o zmarłym gitarzyście grupy. Ostro zareagował na to Kerry King.

„Repentless”, będzie pierwszym albumem grupy nagranym po śmierci Jeffa Hannemana. Jednak, jak uważa Kerry King, nie będzie on w żaden sposób przewodzony duchem zmarłego muzyka:

Jeff jest teraz niczym innym, jak tylko żarciem dla robaków. Gdy umierasz idziesz do piachu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli ktoś je ma to jest agnostykiem, a ja nim z pewnością nie jestem.

Obecność Hannemana będzie jednak zaznaczona na płycie. Zamieszczony na niej będzie skomponowany przez niego utwór „Piano Wire”. To prawdopodobnie o nim muzycy Slayer mówili nim jeszcze poznaliśmy datę premiery nadchodzącej płyty.

Nie wiedziałem o tym kawałku, dopóki nie powiedział mi o nim Tom Araya. Nie rozmawiałem o tym numerze z Jeffem. Skoro go napisał byłem mocno przekonany, że jest dobry. Opowiada o II Wojnie Światowej, której był on pasjonatem. Dokładniej o Niemcach wieszających ludzi na strunach od pianina, jako ostrzeżenie.

Gitarzysta grupy mówi także, że na płycie znajdzie się utwór zadedykowany Hannemanowi. Będzie to tytułowa kompozycja, którą określa on jako „HanneAnthem”:

Slayer nigdy nie czuł i nie czuje skruchy. Doszedłem do wniosku, że powinienem napisać coś o tym, jak mi się wydaje, że Jeff patrzył na świat. Robił to dokładnie tak, jak robi to Slayer. Było to jednocześnie łatwe i trudne. Nie chciałem tego po prostu z siebie wyrzucić. Musiałem zrobić to solidnie, tak głęboko jak się da. Ten utwór jest cholernie szybki. Gdy go słuchasz, nie masz pojęcia co za chwilę się wydarzy.

Płyta „Repentless” ukaże się 11 września 2015 roku. Będzie ją można również zdobyć w specjalnej edycji w metalowym boxie. Czekamy na nowe kompozycje - póki co znamy już  „When the Stillness Comes”.

Jesteście ciekawi utworów poświęconych Hannemanowi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.