Kerry King uczy grać utwory Slayera

Aleksandra Degórska
21.10.2015 14:24
|north Fot. kadr z wideo

Gitarzysta Slayera pokazuje, jak należy grać thrashmetalowe kawałki. Jeśli macie ochotę poćwiczyć utwory zespołu, zobaczcie jak robi to mistrz!

Każdy fan metalowych brzmień chciałby z bliska zobaczyć sztukę swojego idola. Kerry King wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielbicieli i prezentuje 3 riffy gitarowe od najłatwiejszego do najtrudniejszego.

Na pierwszy ogień idzie kawałek „You Against You”, który pochodzi z najnowszego krążka Slayera, zatytułowanego „Repentless”, następnie „Angel of Death” oraz „Raining Blood” z albumu „Reign in Blood”. Nagranie przedstawia zbliżenie na gryf gitary, by każdy mógł zobaczyć dokładnie jak należy grać te utwory. Dodatkowo muzyk wykonuje poszczególne fragmenty w zwolnionym tempie, co jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem.

Zobaczcie, jak wygląda lekcja z Kingiem:

Choć muzyk opanował tę sztukę do perfekcji, nie spoczywa na laurach i nadal doskonali się w grze na swoim instrumencie:

Za każdym razem, kiedy biorę gitarę, powstaje nowy riff, ciągle szukam tego idealnego. Mamy dużo takich, które można określić, że są perfekcyjne, ale to jest jak święty Graal, ciągle go szukasz.

Jeśli również jesteście tacy ambitni i chcecie się podszkolić, to Kerry już wcześniej nagrał parę lekcji muzyki. Nic, tylko chwycić gitarę i uczyć się od najlepszych:  

11 września 2015 roku ukazał się najnowszy album Slayera zatytułowany „Repentless”. Z tego wydawnictwa pochodzą takie numery, jak „Cast The First Stone”, „You Against You”, „When the Stillness Comes” czy „Repentless”.

Dla tych, którzy nie zamierzają poprzestać na instruktarzu Kinga, proponujemy również lekcje z Markiem Tremontim, Davem Mustainem czy Jackiem Whitem. 

Poćwiczycie repertuar Slayera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.