Kombi nagrał kibicowską piosenkę na mistrzostwa świata w Rosji

Maciej Koprowicz
29.05.2018 11:35
Kombi nagrał kibicowską piosenkę na mistrzostwa świata w Rosji Fot. kadr z wideo

Kolejny znany wykonawca podjął się napisania utworu, który ma zagrzewać biało-czerwonych do walki na piłkarskim mundialu.

Do mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji zostało już tylko 15 dni. Futbolowa gorączka ogarnia wszystkich, tym bardziej, że o Puchar Świata powalczą również reprezentanci Polski.

Nieodłącznym towarzyszem kibica zawsze jest muzyka. W tym roku kadra Polski, podobnie jak Anglii  nie ma oficjalnej mundialowej piosenki, ale wielu znanych wykonawców rodzimej sceny przedstawiło własne propozycje piłkarskich utworów. Wśród nich jest też Kombi.

Nie należy go mylić z Kombii, czyli zespołu, którego liderem jest Grzegorz Skawiński. Kombi to nowa inkarnacja zespołu z lat 80., który wylansował takie przeboje, jak „Królowie życia”, „Słodkiego, miłego życia”, „Kochać cię – za późno” czy „Nasze randez vous”. Muzycznym szefem Kombi jest klawiszowiec Sławomir Łosowski.

Zespół Łosowskiego, który obecnie występuje z wokalistą Zbigniewem Filem, basistą Karolem Kozłowskim i perkusistą Tomaszem Łosowskim z okazji mundialu nagrał utwór „Polska drużyna”. Tytuł mówi wszystko o tematyce – piosenka ma zagrzewać do kibicowania biało-czerwonym. Utwór utrzymany jest w typowej dla „starego” Kombi, synthpopowej konwencji. Posłuchajcie sami:

Krzysztof Krawczyk „Lewandowski, gol dla Polski!”

W kwietniu 2018 swoją piłkarską piosenkę przedstawił również Krzysztof Krawczyk. „Lewandowski, gol dla Polski!” promuje płytę z mundialowymi piosenkami w wykonaniu autora „Parostatku”, zatytułowaną „Biało-Czerwoni - przeboje kibica” .

Oficjalna piosenka mistrzostw świata w Rosji

Zawodnikom i kibicom na mundialu  towarzyszyć będzie oficjalny utwór FIFA World Cup 2018 Russia. Piosenkę pod tytułem „Live It Up” wykonują Nicky Jam, Will Smith i Era Istrefi.

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska. Finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Reprezentacja Polski zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.