Korn pokazał teledysk do utworu „Insane”

Jakub Gańko
22.08.2016 19:42
Korn pokazał teledysk do utworu „Insane” Fot. kadr z wideo

Jonathan Davis i spółka udostępnili fanom kolejny mroczny klip z nadchodzącego krążka „The Serenity of Suffering”. Zobaczcie wideo do „Insane”.

Kawałek miał swoją premierę 21 sierpnia 2016 roku na antenie BBC Radio 1 w programie Rock Show with Daniel P Carter, tymczasem już dzień później możemy oglądać oficjalny teledysk, jaki nakręcił do niego Ryan Valdez. To kolejny po „Rotting in Vain” klip utrzymany w ciemnej, niewesołej stylistyce, co sporo zdradza o charakterze nadchodzącego materiału.

Tym razem cały pomysł opiera się na tak zwanej fotografii pośmiertnej, której zadaniem było utrwalenie wizerunku bliskich zmarłych. Można ją postrzegać jako kontynuację tradycji portretu trumiennego, która cieszyła się duża popularnością również w Polsce za czasów sarmatów. W nowym klipie do głosu dochodzą duchy, co buduje schizofreniczną atmosferę...

Nowy teledysk Korna obejrzycie poniżej:

„The Serenity of Suffering” trafi na rynek już 21 października 2016 roku, a zdaniem Jonathana Davisa na krążku nie zabraknie elektroniki i będzie nawiązywał do „Untouchables” z 2002 roku. To album, który podzielił fanów - przez jednych uznawany jest za jedno z najwybitniejszych dzieł Korna, nie brakuje jednak też jego ostrych krytyków. Czy podobny los czeka nachodzący, 12. krążek? Przekonamy się już wkrótce.

Grupę Korn można było oglądać na koncercie w Polsce, który odbył się w ramach pierwsze edycji Power Festival 7 czerwca 2016 roku. Zespół pojawił się obok Megadeth, Sixx:A.M oraz polskich grup Chassis i Scream Maker w Atlas Arenie w Łodzi.

Co sądzicie o wideo do „Insane”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.