Korn w coverze „We Care A Lot”

Aleksandra Degórska
15.09.2016 12:04
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapela wzięła na warsztat słynny numer Faith No More. Jak brzmi ich wersja tego kawałka?

Korn ma ostatnio ręce pełne roboty. 21 października 2016 roku na sklepowych półkach pojawi się nowe wydawnictwo zespołu zatytułowane „The Serenity of Suffering”.

Jonathan Davis zdradził, że krążek będzie nawiązywać do płyty „Untouchables” z 2002 roku. Dowiemy się o tym, gdy ukaże się ta płyta, a w międzyczasie możemy sięgnąć po single „Rotting in Vain” oraz „Insane”, które doczekały się klipów.

Nawał spraw związany z tworzeniem nowego materiału, promocją i koncertami m.in. w Łodzi nie przeszkodziły jednak muzykom w tym, żeby zaangażować się również w inne projekty. Z okazji 30-lecia brytyjskiego magazynu „Metal Hammer” wydano specjalny numer czasopisma, do którego dołączono album z coverami. Na krążku znajdziemy takich artystów, jak Korn, Asking Alexandria czy Sabaton, którzy wykonują repertuar równie słynnych zespołów.

Oczywiście do internetu wyciekło kilka nagrań i już teraz można się przekonać, jak Korn poradził sobie z numerem Faith No More - „We Care A Lot”, który pochodzi z płyty o tym samym tytule z 1985 roku.

Posłuchajcie nagrania dopóki jest ono dostępne:

Przekonajcie się również, jak prezentuje się cover Slipknota w wydaniu Asking Alexandria:

Tymczasem Korn postanowił podzielić się nagraniem zza kulis pokazując, jak muzycy nagrywali swój nowy singiel „Rotting in Vain”:

Jonathan Davis zdradził też szczegóły dotyczące tego utworu:

Napisałem go z myślą o tych mrocznych miejscach, w które trafiam, gdy w moim życiu dzieje się coś złego. Niezależnie czy chodzi o związki, czy po prostu uczucia, gdy utkniesz w sytuacji, w której jesteś wykorzystywany i tylko siedzisz i gnijesz.

Zespół w najbliższym czasie ruszy w trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone oraz Wielką Brytanię. Tournée rozpocznie się 24 września 2016 roku w Fargo.

Jak oceniacie utwór Faith No More w wykonaniu Korna?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.