Kto wprowadzi Tupaca Shakura do Rock and Roll Hall of Fame?

Jakub Gańko
27.03.2017 15:11
Kto wprowadzi Tupaca Shakura do Rock and Roll Hall of Fame? Fot. East News

To całkiem adekwatny wybór, biorąc pod uwagę, że i sam laureat nie ma z rockiem zbyt wiele wspólnego...

Rock and Roll Hall of Fame - niby spore wyróżnienie dla muzyków obracających się w kręgach nieco cięższych, gitarowych brzmień. A jednak kiedy przyjdzie co do czego, wzbudza tylko coraz więcej kontrowersji - wystarczy spojrzeć na laureatów edycji z 2017 roku i reakcje samych muzyków na ich ogłoszenie.

Nie ma co się dziwić, skoro np. taki Deep Purple trafił tam dopiero w 2016 roku. Kerry King słusznie uważa, że Lemmy i Dio powinni być już tam od dawna, a Gene Simmons otwarcie skrytykował wprowadzanie do rock'n'rollowej galerii sław raperów, takich jak Tupac.

Twórca „Wonda Why They Call U Bitch” co prawda jeszcze nie trafił do Rock and Roll Hall of Fame, ale zmieni się to już 7 kwietnia 2017 roku podczas uroczystej ceremonii. Wiemy już coraz więcej na jej temat, m.in. powoli poznajemy gwiazdy, które wprowadzą podczas niej tegorocznych laureatów.

 

Zobacz także: Śmierć 2pac'a nadal zagadką - pojawiło się selfie

 

I tak wiemy już, że Tupaca wprowadzi równie rockowy wykonawca, aczkolwiek w swojej kategorii dobrany całkiem trafnie, a mianowicie Snoop Dogg. Raperzy się dobrze znali, a nawet współpracowali - choćby w ramach głośnego singla „2 of Amerikaz Most Wanted” ze słynnego albumu „All Eyez on Me”.

Snoop Dogg wspomina, że poznał Tupaca na imprezie towarzyszącej premierze filmu „Poetic Justice - film o miłości”. Wkrótce skończyli razem z Dr. Dre w wytwórni Death Row Records.

Pac wprowadzał do studia atmosferę, która znacznie różniła się od kogokolwiek, z kim kiedykolwiek współpracowaliśmy. Był silny duchem - ten czarnuch potrafił być w trzech różnych pokojach naraz i pracować nad muzyką. Nigdy nie musiał jej nawet słuchać.

Nie da się odmówić Tupacowi wpływu na popkulturę. Raper sprzedał ponad 75 milionów płyt na całym świecie, zagrał w kilku filmach, a 21 lat po jego śmierci kolejne krążki sygnowane jego imieniem wzbudzają wciąż zainteresowanie. Ostatni z nich to „Pac's Life” z 2006 roku. Pytanie tylko, czy aby na pewno Rock and Roll Hall of Fame to dla niego odpowiednie miejsce...

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.