Lindemann w kaftanie bezpieczeństwa w nowym klipie Rammsteina. Zobacz "Angst" [WIDEO]

29.04.2022 17:31
Rammstein Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rammstein podzielił się nowym teledyskiem. Jak prezentuje się klip do "Angst"?

Ósma studyjna płyta grupy Rammstein ukazała się 29 kwietnia 2022. Zespół pracował nad albumem "Zeit" przez ostatnie dwa lata i na krążku znajdziemy 11 nowych kompozycji. W dniu premiery zespół podzielił się nowym klipem do piosenki "Angst".

Polecamy

Rammstein pokazał klip do "Angst" z nowej płyty "Zeit" [WIDEO]

Niemiecki zespół nadmiar wolnego czasu spowodowany pandemią postanowił wykorzystać tworząc nowy album. Płyta "Zeit" ukazała się dokładnie trzy lata po multiplatynowym niezatytułowanym studyjnym krążku z 2019 roku. Za nowy album odpowiada berliński producent, Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence, we Francji.

Rammstein na 3 singiel wybrał utwór "Angst", do którego powstał bardzo mroczny teledysk. W klipie pokazano groteskowo sąsiadów, którzy budują między sobą mur i ze strachu zaczynają strzelać w telewizor ukazujący sąsiadów. Nie obyło się bez zombie-cheerleaderek, Lindemanna w kaftanie bezpieczeństwa czy innych scen rodem z horroru.

Polecamy

Za okładkę płyty "Zeit" odpowiada popularny muzyk i ceniony fotograf, Bryan Adams. Sesja zdjęciowa odbyła się na schodach budynku Trudelturm, w berlińskim parku aerodynamicznym. Album dostępny jest w różnych formatach: od standardowego CD w digipaku z 20-stronicową książeczką, przez specjalną edycję CD w 6-panelowym digipaku i 56-stronicową książeczką oraz podwójny 180-gramowy winyl z wielkoformatową 20-stronicową książeczką, po wersje cyfrowe.

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2022

W ramach promocji albumu "Zeit", kapela wyruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę. 16 lipca 2022 roku Rammstein zagra na PGE Narodowym.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.