Lindsey Buckingham odszedł z Fleetwood Mac przed światową trasą koncertową zespołu

Maciej Koprowicz
10.04.2018 10:55
Lindsey Buckingham odszedł z Fleetwood Mac przed światową trasą koncertową zespołu Fot. Mike Gray/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Gitarzysta i wokalista zespołu rozstał się z nim w przeddzień światowej trasy koncertowej. Fleetwood Mac ma już dla niego dwóch następców, którymi są słynni muzycy.

Fleetwood Mac to jeden z najważniejszych wykonawców w historii rocka. Brytyjski zespół rozpoczynał karierę od bluesa, by z czasem ewoluować w stronę soft rocka w amerykańskim stylu. Ogromną popularność na całym świecie zyskał wraz z dołączeniem do grupy w 1974 roku amerykańskich muzyków Stevie Nicks i Lindseya Buckinghama. Z nimi w składzie Fleetwood Mac nagrał takie bestsellerowe albumy, jak „Rumours”, „Tusk” czy „Tango In The Night”.

Zespół wciąż ma status muzycznej legendy – kilka dni temu za sprawą mema jego słynny utwór „Dreams” z 1977 roku po 41 latach wrócił na listy przebojów. To zatem doskonały moment, by wrócić ze światową trasą koncertową.

Niestety, w jej przeddzień Fleetwood Mac opuścił jeden z najważniejszych muzyków. Z zespołem rozstał się Lindsey Buckingham, kompozytor i główny wokalista takich przebojów grupy, jak „Go Your Own Way”, „Don’t Stop”, „Not That Funny” i „Big Love”. Przyczyną odejścia gitarzysty i wokalisty był brak porozumienia w kwestii najbliższej trasy.

Lindsey Buckingham - kto go zastąpi w Fleetwood Mac?

Buckinghama zastąpią znany z Tom Petty & The Heartbreakers Mike Campbell i Neil Finn ze słynnej australijskiej grupy Crowded House. Fleetwood Mac w oficjalnym oświadczeniu napisał:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać muzyczne talenty kalibru Mike’a Campbella i Neila Finna w rodzinie Mac. Z Mikem i Neilem będziemy wykonywać wszystkie hity, które kochają fani, a także zaskoczymy widzów kilkoma kawałkami z naszego historycznego katalogu piosenek. Cechą Fleetwood Mac zawsze była kreatywna ewolucja. Zamierzamy uczcić tego ducha na nadchodzącej trasie.

Fleetwood Mac - trasa koncertowa 2018

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących światowej trasy Fleetwood Mac. Christine McVie powiedziała w czerwcu 2017 na antenie BBC, że zespół rozpocznie próby w marcu 2018 roku, a trasa rozpocznie się w czerwcu 2018.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.