Jak brzmiałby „Heavy”, gdyby Linkin Park nadal grał nu metal?

Jakub Gańko
22.02.2017 12:50
Jak brzmiałby „Heavy”, gdyby Linkin Park nadal grał nu metal? Fot. kadr z wideo + Bóg Pejnta

Rozczarował Was ostatni singiel Chestera i spółki? Mamy dla Was cover, na który czekaliście.

Dzisiejszy Linkin Park to już z pewnością nie to, co kiedyś. Miłośnicy pierwszych dwóch płyt, „Hybrid Theory” i „Meteora”, pewnie nie mieliby nic przeciwko, aby Mike Shinoda nagrywał z kolegami ciągle ten sam album - tak jak AC/DC czy Motorhead. Niestety, zamiast tego grupa na dwóch kolejnych krążkach wolała skręcić w bardziej eksperymentalną stronę.

Później co prawda poniekąd wróciła do korzeni za sprawą „Living Things” i nagrała prawdopodobnie najcięższy w swojej karierze „The Hunting Party”. Po zbliżającym się wielkimi krokami „One More Light” nie ma już jednak co oczekiwać cudów. Jeśli nie spodobał Wam się „Heavy”, Shinoda nie pozostawia cienia nadziei - tak ma według niego brzmieć cała płyta.

A trzeba przyznać, że Linkin Park zafundował swoim miłośnikom stylistyczną woltę, której niewiele brakuje choćby do dokonań Chrisa Cornella z Timbalandem. Z jednej strony trudno mieć do zespołu pretensje, zwłaszcza że jego muzycy sami odcinali się nieraz od metalu. Z drugiej wielu fanom jest po prostu przykro...

Negatywnych opinii na temat ostatniego singla nie brakowało również pośród Waszych komentarzy, których nie szczędziliście na naszym Facebooku:

linkinfejs Fot. foto: facebook.com/antyradio

Dla wszystkich rozczarowanych mamy jednak dobrą wiadomość. Grupa Bloodywood, specjalizująca się w metalowych coverach popowych utworów, postanowiła sprawdzić jak brzmiałby nieszczęsny „Heavy”, gdyby Linkin Park nie zdecydował się na współpracę z ekipą Katy Perry i Miley Cyrus, a zamiast tego wrócił do numetalowych korzeni.

Tak według nich brzmiałby ten kawałek, gdyby umieścić go między, dajmy na to, „One Step Closer” a „Crawling”:

Nie do poznania, prawda? Jeśli macie ochotę na więcej takich przeróbek, sprawdźcie też metalową wersję „Feed the Machine” Nickelback oraz mocniejsze covery popowych klasyków, takich jak „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macarena” Los del Rio, „Chandelier” Sii, „Like A Virgin” Madonny, „Scatman” Scatmana Johna, „Money, Money, Money” Abby czy „Somebody That I Used To Know” Gotye.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.