Metallica wyda koncertówkę z klubu Bataclan

Jakub Gańko
25.02.2016 10:53
|north Fot. Charles Sykes / Invision / AP / link / East News

Grupa Jamesa Hetfielda i Larsa UIricha szykuje specjalne wydawnictwo na Record Store Day w 2016 roku. Co się na nim znajdzie?

Zamach terrorystyczny w paryskim klubie Bataclan zmobilizował do działania cały świat rocka i metalu. O tragedii, w której zginęło 89 osób, wypowiadały się największe nazwiska w przemyśle muzycznym i składały kondolencje rodzinom ofiar. Metallica postanowiła do nich dołączyć, przy okazji wspierając je za pomocą specjalnego wydawnictwa.

Gdy 11 czerwca 2003 roku zespół zagrał w paryskim klubie Bataclan, nie było to żadne wielkie wydarzenie - ot, kolejna data na niekończącej się trasie. Jednak z dzisiejszej perspektywy, po wydarzeniach z listopada 2015 roku, występ ten nabiera innego znaczenia. Metallica postanowiła to wykorzystać i w hołdzie ofiarom zamachu wydać specjalny album koncertowy na Record Store Day 2016.

Wydawnictwo będzie zatytułowane „Liberté, Egalité, Fraternité, Metallica!: Live at Le Bataclan” i będzie dostępne tylko w ramach corocznego święta sklepów płytowych. Dochód z jego sprzedaży wesprze fundację Give for France pomagającą ofiarom paryskich zamachów. Poniżej znajdziecie pełną listę utworów, które znajdą się na płycie.

Tracklista:

  1. The Four Horsemen
  2. Leper Messiah
  3. No Remorse
  4. Fade to Black
  5. Frantic
  6. Ride the Lightning
  7. Blackened
  8. Seek and Destroy
  9. Damage, Inc.

Jest to pełna setlista występu z 2003 roku, koncertówka obejmie więc rejestrację z całego wieczoru. Warto odnotować, że część tych utworów znalazła się już wcześniej na singlu „The Unnamed Feeling” oraz EP-ce „Some Kind of Monster”. Doceniamy charytatywny gest, ale apetytu czekających na następcę „Death Magnetic” fanów może to wydawnictwo nie zaspokoić...

Na decyzję o wydaniu płyty wpłynął również fakt, że Metallica będzie również w 2016 roku oficjalnym ambasadorem Record Store Day. To właśnie pod pretekstem tego święta 15 kwietnia 2016 roku trafią na rynek reedycje „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”. Lars Ulrich opublikował z tej okazji specjalne oświadczenie, w którym podzielił się swoją miłością do sklepów płytowych, które stanowiły ważny element jego dzieciństwa.

Niezależne sklepy płytowe są częścią DNA Metalliki. Odegrały znaczącą rolę w czynieniu nas muzycznymi fanatykami, do których wszyscy się zaliczamy. Nie moglibyśmy być bardziej dumni niż obejmując stanowisko ambasadorów Record Store Day w 2016 roku. Nie możemy się doczekać, aż przez następne miesiące będziemy krzyczeć z każdego dachu o niezależnych punktach z płytami.

W specjalnie przygotowanym wideo perkusista pokazał się z plastrem na nosie, w który podobno oberwał, broniąc honoru Record Store Day i uświadamiając komuś, jak ważne jest to święto. Zespół wydaje się naprawdę podekscytowany, że po ośmiu latach wspierania inicjatywy został jej oficjalnym ambasadorem. Wypowiedzi wszystkich muzyków znajdziecie poniżej:

Będziecie polować na koncertowe wydawnictwo Metalliki?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.