James Hetfield: Prawie skończyliśmy nową płytę

Robert Skowronski
09.02.2016 08:16
James Hetfield: Prawie skończyliśmy nową płytę Fot. kadr z wideo

Zespół podczas swojego pierwszego koncertu w 2016 roku podzielił się z fanami szczęśliwą nowiną (znowu). Co tym razem muzycy powiedzieli o nowej płycie?

Metallica zagrała w San Francisco 7 lutego 2016 roku w ramach The Night Before z okazji imprezy Super Bowl - występ transmitowaliśmy na Antyradio.pl. Co prawda w setliście grupy nie znalazł się żaden nowy utwór, a muzycy póki co jedynie co jakiś czas odświeżają temat wydania następcy „Death Magnetic”.

Do tej pory Metallica zapewniała nas o tym, że nowy krążek ujrzy światło dzienne w 2016 roku, w najgorszym wypadku na początku 2017 roku. Jeszcze w marcu 2015 roku Lars Ulrich twierdził, że kapela ma już 20 gotowych utworów. Z ostatnich informacji podanych przez Roba Trujillo wynikało enigmatyczne: „mamy większość materiału”.

Podczas wspomnianego koncertu, James Hetfield powiedział zgromadzonemu tłumowi, że zawartość 10. studyjnej płyty jest już na ukończeniu. Która to już deklaracja? Wokalista wykazał się dystansem do tempa pracy zespołu:

Pracujemy nad nową płytą, chyba już ze 20 lat, ale zbliżamy się do końca. Nie chcę, żeby ktoś miał zbyt duże nadzieje, ale już prawie wszystko jest dopięte.

Hetfielda wzięło na szczerość dokładnie w 1:04:58. Poniżej możecie wysłuchać jego wypowiedzi, jak i obejrzeć cały pierwszy koncert Metalliki w 2016 roku:

Słowa frontmana nie były tego wieczoru jedynym głosem zapewniającym o zaawansowanym postępie prac nad nowym krążkiem Metalliki. Na koniec występu każdy z muzyków podszedł do mikrofonu. Wszyscy mówili o tym, że są dumni z tego, że pochodzą z San Francisco, jednak Lars Ulrich dodał też, że widownia już niedługo będzie mogła ponownie zobaczyć zespół na żywo, jednak wtedy kapela będzie mogła już zaprezentować nowy materiał. Trzymamy za słowo!

Jakie utwory zabrzmiały podczas występu Metalliki w San Francisco?

Oto spis numerów, które usłyszeliśmy:

Setlista:

 1. The Ecstasy of Gold
 2. Creeping Death
 3. For Whom the Bell Tolls
 4. Fuel
 5. King Nothing
 6. Ride the Lightning
 7. The Unforgiven
 8. The Memory Remains
 9. Welcome Home (Sanitarium)
 10. Sad But True
 11. Wherever I May Roam
 12. One
 13. Master of Puppets
 14. Battery
 15. Fade to Black
 16. Seek And Destroy

Bis:

 1. Whiskey in the Jar
 2. Nothing Else Matters
 3. Enter Sandman

Myślicie, że telenowela z nową płytą Metalliki wkrótce doczeka się swojego finału?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.