Metallica wykonała cover Petera Schillinga na koncercie w Niemczech

Aleksandra Degórska
11.04.2018 11:08
Metallica w coverze Petera Schillinga|undefined Fot. kadr z wideo

Oto kolejny cover od Kirka Hammetta i Roba Trujillo. Muzycy na koncercie w Stuttgarcie wykonali utwór„Major Tom” Petera Schillinga.

Metallica wie co to znaczy dobry PR. Podczas europejskiej trasy koncertowej promującej album „Hardwired… To Self-Destruct” artyści serwują słuchaczom muzyczne prezenty. Gdy na scenie zostaje tylko Kirk Hammett i Rob Trujillo grają oni cover utworu, który jest bardzo znany i lubiony w danym kraju.

Tym sposobem czeska publiczność usłyszała „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, w Budapeszcie artyści zagrali „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda, zaś w Stuttgarcie fani otrzymali cover Drafiego Deutschera.

Cover „Major Tom” w wykonaniu Metalliki

Natomiast na drugim koncercie w Stuttgarcie 9 kwietnia 2018 Metallica wzięła się za repertuar Petera Schillinga i zagrała „Major Tom”. Oczywiście tytuł od razu nasuwa skojarzenie z „Space Oddity” Davida Bowiego. Schilling był jednym z przedstawicieli Neue Deutsche Welle - niemieckiej odpowiedzi na popularną w latach 80. muzykę new wave. Niemieccy twórcy postanowili tworzyć utwory w swoim języku ojczystym, a tacy artyści, jak Nena czy Falco odnieśli międzynarodowy sukces.

Posłuchajcie, jak Metallica poradziła sobie z piosenką „Major Tom”:

Metallica w Polsce 2018

Metallica zagra również 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie. Czy zespół zaprezentuje polski cover podczas tego koncertu? Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo publiczność na to bardzo mocno liczy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.