Metallica wykonała cover niemieckiego wokalisty na koncercie w Stuttgarcie

Aleksandra Degórska
09.04.2018 10:26
Metallica w coverze Drafiego Deutschera|undefined Fot. kadr z wideo

Drafi Deutscher został uhonorowany przez muzyków Metalliki, którzy zagrali przed niemiecką publicznością utwór „Marmor, Stein Und Eisen Bricht”.

Metallica ma słabość do wykonywania coverów, czego potwierdzeniem jest chociażby album Garage Inc.”, na którym zebrano przeróbki kawałków takich twórców, jak Black Sabbath, Misfits, czy Lynyrd Skynyrd. Zespół lubił odwoływać się do swoich muzycznych idoli i nie wstydził się przyznać, że na brzmienie Metalliki miały wpływ europejskie kapele typu Diamond Head, czy Deep Purple.

Muzycy ponownie postanowili zaprezentować publiczności covery tym razem w ramach europejskiej trasy promującej album „Hardwired… To Self-Destruct”. Wszystko zaczęło się w Pradze, gdy 2 kwietnia 2018 roku Metallica zagrała numer „Jožin z bažin” z grupy Banjo Band. Następnie na koncercie w Budapeszcie kapela zaprezentowała „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda.

Metallica w coverze niemieckiego wokalisty

Również fani na koncercie Metalliki w Stuttgarcie 7 kwietnia 2018 usłyszeli utwór ze swojego kraju. Muzycy wzięli się tym razem za repertuar niemieckiego wokalisty Drafiego Deutschera i wykonali utwór Marmor, Stein Und Eisen Bricht.

Tak jak w przypadku wcześniej wspomnianych coverów numer zaprezentowali Rob Trujillo i Kirk Hammett:

Metallica - koncert w Polsce 2018

Wszystko zatem wskazuje na to, że formacja zaprezentuje również w naszym kraju polski cover. Metallica zagra 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.