Motley Crue świętuje 38. urodziny. Poznajcie najbardziej szalone historie zespołu

Karolina Woźniak
17.01.2019 12:01
zespół Motley Crue|undefined Fot. : RENE MACURA/eastnews

17 stycznia 1981 powstała grupa Motley Crue. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie historii z udziałem członków tego zespołu. Niektóre z nich z pewnością Was zaskoczą.

Grupa Motley Crue jest uważana za jeden z najsłynniejszych zespołów glam metalowych. Możemy ich kojarzyć nie tylko z chwytliwych kawałków, ale również z ich ekscesów. Niektóre z nich są naprawdę mocne. Okazuje się, że grupa posiada również jeden z największych fanclubów w Stanach Zjednoczonych!

Muzycy Motley Crue w latach 80. nie próżnowali. Ich droga na szczyt była wybrukowana wieloma przygodami, również tymi niebezpiecznymi. Bycie najpopularniejszym zespołem na świecie pociągnęło za sobą poważne konsekwencje, o których niektórzy członkowie nigdy nie zapomną.

Z okazji 38. urodzin Motley Crue prezentujemy Wam historie, które wydarzyły się naprawdę. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach.

1. Ozzy Osbourne i Motley Crue

W 1984 roku Ozzy Osbourne razem z Motley Crue wybrali się na wspólną trasę koncertową. Niektórzy uważają ich wspólne tournée za najbardziej szalone w historii rock n’ rolla. Okazuje się, że w trakcie przerw między koncertami Nikki Sixx i Ozzy Osbourne wpadali na szalone pomysły. Pewnego razu basista Motley Crue chciał zaimponować Ozzy’emu więc uznał, że samopodpalenie będzie świetnym pomysłem. Książe Ciemności chciał dorównać Sixxowi i zamiast kokainy wciągnął… mrówki. Bardziej szczegółowy opis tej historii możemy przeczytać w książce „Motley Crue – Brud” albo w biografii Sharon Osbourne. Przypomnijmy, że Książę Ciemności ma pojawić się w filmie biograficznym o Motley Crue.

2. Nikki Sixx i Tommy Lee, czyli Toxic Twins

W jednym z wywiadów, Doc McGhee opowiedział o incydencie, którego ofiarą padł sam Eddie Van Halen! Podczas pobytu w Szwecji, członkowie zespołu Motley Crue dowiedzieli się, że śpią w jednym hotelu z zespołem Van Halen. Nie trzeba było długo czekać na zwariowany pomysł, którego autorami byli Nikki Sixx i Tommy Lee. Panowie postanowili... ugryźć Eddiego Van Halena. W efekcie w hotelowym holu rozpętała się wielka bójka, a Tommy Lee ścigał po schodach uciekającego Davida Lee Rotha.

3. Nikki Sixx i heroinowe dzienniki

W 1987 roku zespół Motley Crue wypuścił utwór, który jest prawdopodobnie najpopularniejszym numerem grupy. Mowa oczywiście o „Girls, Girls, Girls”. W tym samym czasie Nikki Sixx borykał się z uzależnieniem od heroiny. Któregoś dnia przedawkował ten narkotyk i niedługo po tym został uznany za martwego. Gdyby nie lekarz, który podał basiście dwie dawki adrenaliny, muzyka mogłoby już z nami nie być. Jego dwuminutowa śmierć była inspiracją do napisania piosenki „Kickstart My Heart”, która znalazła się na albumie „Dr. Feelgood”. W tamtym czasie nałogi i szalony tryb życia prawie pozabijały członków zespołu, dlatego grupa nie otrzymała pozwolenia na europejskie tournée. Manager zespołu obawiał się, że jeśli wyjadą, to część z nich prawdopodobnie wróci w plastikowych workach.

Zobacz także: Nikki Sixx i Tommy Lee razem w studiu!

4. Vince Neil i wypadek samochodowy

Po wspólnej trasie z Ozzym Osbournem, zespół był u szczytu popularności. Nikki, Tommy, Vince i Mick nie próżnowali, a na ich konta bankowe każdego dnia wpływała pokaźna suma pieniędzy. Wokalista zespołu, Vince Neil, kupił nowe auto i w trakcie trzydniowej imprezy chciał się nim pochwalić Nicholasowi Dingley’owi, perkusiście Hanoi Rocks. Mężczyźni postanowili pojechać do pobliskiego sklepu po alkohol. Na tragedie nie trzeba było długo czekać. Wokalista, który był pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek, w którym zginął Nicholas. Neil usłyszał wyrok skazujący na 30 dni więzienia, 5 lat w zawieszeniu, wpłatę 2,6 miliona dolarów na rzecz ofiar wypadków samochodowych, a także 200 godzin prac społecznych. Muzyk został zwolniony po 20 dniach za dobre sprawowanie.

5. Tommy Lee i Pamela Andrerson

W latach 90. Tommy Lee i Pamela Anderson zostali uznani najgorętszą parą show biznesu. Byli również bohaterami największego skandalu. W 1995 roku światło dzienne ujrzała erotyczna taśma pary, która została zarejestrowana na jachcie podczas miesiąca miodowego, który spędzali na Hawajach. Para nie była zaskoczona upublicznieniem kasety. Pamela i Tommy podpisali ugodę z dystrybutorem filmów pornograficznych, za którą dostali trzy miliony dolarów. Ich małżeństwo przetrwało trzy lata. Mają dwóch synów: Brandona i Dylana. Pierwszy z nich nie ma najlepszych kontaktów ze swoim ojcem. Jakiś czas temu zaatakował ojca, a nagranie z tego zdarzenia można było zobaczyć w sieci.

Film o Motley Crue na Netflixie

Przypomnijmy, że Motley Crue zagrali ostatni, pożegnalny koncert 31 grudnia 2015 roku w Los Angeles. Na pożegnanie udostępnili również teledysk zatytułowany „All Bad Things", w którym przypominają najlepsze momenty w trakcie ich kariery. 

Już 22 marca 2019 roku będziemy mogli obejrzeć film o Motley Crue, który trafi na platformę Netflix. Produkcja powstanie na podstawie książki. Fani mogą zacząć odliczać czas. 

Jesteście ciekawi filmu o Motley Crue?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.