Motley Crue wyda reedycję "Dr. Feelgood" z okazji 30-lecia albumu

04.09.2019 15:03
Motley Crue|undefined Fot. . shutterstock.com

Motley Crue to bez wątpienia jeden z bardziej charakterystycznych zespołów na świecie. Album "Dr. Feelgood" został wydany w 1989 roku.

"Dr. Feelgood" był piątym albumem Motley Crue i pierwszym, który członkowie nagrywali w całości na trzeźwo. Zdaniem niektórych krytyków i fanów płyta jest najlepszą w dorobku kapeli. Zwracano uwagę na świeżość kompozycji i dojrzałość. Krążek sprzedał się w nakładzie 6 milionów w USA i zyskał miano złotej płyty w Wielkiej Brytanii. Utwory "Dr. Feelgood" i "Kickstart My Heart" były nominowane do nagrody Grammy. Jednak w 1991 roku kapela zdobyła American Music Award za najlepszy album hardrockowy.

Motley Crue wyda reedycję "Dr. Feelgood" z okazji 30-lecia albumu

"Dr. Feelgood" zostanie wydany na CD i na LP. Edycja deluxe będzie zawierała masę prezentów dla najwierniejszych fanów zespołu. Na reedycji znajdą się wszystkie kawałki z albumu razem z nagraniami demo. Edycja deluxe zaoferuje album na winylu, CD, trzy 7-calowe dyski z obrazami, torbę lekarską, notatnik na receptę, talię kart do gry, parę długopisów, znaczków i kostek gitarowych.

Przeczytaj także

Dodatkowo na stronie internetowej zespołu będzie można nabyć ubrania, które zostały specjalnie stworzone z okazji 30-lecia "Dr. Feelgood".

Dr. Feelgood Fot. materiały prasowe/Motley

Na Netfliksie fani mogą obejrzeć film o Motley Crue. "Brud" jest oparty na książce o tym samym tytule. Premiera reedycji płyty "Dr. Feelgood" ma się odbyć pod koniec listopada 2019 roku. Jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do Polski.

Zobacz także: Poznajcie najbardziej szalone historie Motley Crue

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.