Motörhead w coverze „Heroes” Davida Bowiego

Maciej Koprowicz
03.08.2017 16:21
Motörhead w coverze „Heroes” Davida Bowiego Fot. Oskar Olczak, Album / Francesc F

Wyjątkowe nagranie połączyło dwóch niedawno zmarłych muzyków, którzy byli bohaterami dla wielu fanów rocka – Lemmy’ego i Davida Bowiego.

Lemmy Kilmister zawsze powtarzał, że jego Motörhead gra rock’n’roll. Choć zespół wypracował sobie bardzo charakterystyczny styl, swego rodzaju miks heavy metalu z punkiem i rzadko eksperymentował z innymi brzmieniami, nie znaczy to, że jego lider był zamknięty na rozmaite inspiracje muzyczne. Dowodzi tego składanka „Under Cöver”, która ukaże się 1 września 2017.

Kompilacja zbierze utwory innych artystów, po które sięgał Motörhead w ciągu swojej długiej kariery. Wśród nich byli wykonawcy tak różni, jak Sex Pistols, The Rolling Stones, Ozzy Osbourne i Metallica. Najbardziej zaskakiwać może jednak wybór piosenki Davida Bowiego, „Heroes”, która – przyznacie – niewiele ma wspólnego z rock’n’rollem, z jakim kojarzymy Lemmy’ego.

Zespół zarejestrował „Heroes” podczas sesji do swojego ostatniego albumu, „Bad Magic” z 2015. Gitarzysta Phil Campbell tłumaczył, dlaczego zdecydowali się sięgnąć po utwór ikony glam rocka:

To po prostu świetna piosenka Bowiego, jedna z jego najlepszych. Mogliśmy z niej wynieść tylko dobre rzeczy i tak się stało. Lemmy pokochał naszą wersję.

Posłuchajcie, jak wypadł motörheadowy cover „Heroes”:

Tracklista albumu „Under Cöver”:

1. „Breaking The Law” (cover Judas Priest)
2. „God Save The Queen” (cover Sex Pistols)
3. „Heroes” (cover Davida Bowiego)
4. „Starstruck” (cover Dio)
5. „Cat Scratch Fever” (cover Teda Nugenta)
6. „Jumpin’ Jack Flash” (cover The Rolling Stones)
7. „Sympathy For The Devil” (cover The Rolling Stones)
8. „Hellraiser” (cover Ozzy’ego Osbourne’a)
9. „Rockaway Beach” (cover Ramones)
10. „Shoot ‘Em Down” (cover Twisted Sister)
11. „Whiplash” (cover Metalliki)

Motörhead uległ rozwiązaniu po śmierci wokalisty i basisty Lemmy’ego Kilmistera 28 grudnia 2015. Kilkanaście dni później, 10 stycznia 2016 odszedł David Bowie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.