Muse zdradził szczegóły nowej płyty. Zobacz klip do singla „The Dark Side”

Aleksandra Degórska
30.08.2018 17:21
Muse zapowiedział płytę |undefined Fot. kadr z wideo

Muse podał datę premiery swojego nowego krążka, jak również udostępnił kolejny singiel. Czy taka odsłona Muse przypadnie do gustu fanom?

W końcu wszytko stało się jasne! Muse ogłosił, że najnowszy, ósmy album „Simulation Theory” ukaże się 9 listopada 2018 roku. Na krążku pojawi się w sumie 11 piosenek - dotychczas poznaliśmy single „Dig Down”, „Thought Contagion” oraz „Something Human”.

Nowe utwory pokazały, że muzycy Muse postanowili tym razem skupić się bardziej na syntezatorach i elektronicznej perkusji. Zespół już wcześniej bawił się tymi instrumentami - wystarczy jako przykład podać hit „Undisclosed Desires”.

Muse zapowiedział nową płytę i udostępnił utwór „The Dark Side”

W najnowszym kawałku „The Dark Side” dobitnie słychać inspirację latami 80., co może być szokiem dla fanów zakochanych w pierwszych płytach Muse. Czyżby Muse nasłuchał się synthwave'u?

Do elektronicznego kawałka powstał klip utrzymany w cyberpunkowym stylu, tak jak poprzednie klipy. Posłuchajcie, czy kupujecie taką odsłonę Muse:

Muse - „Simulation Theory”: tracklista

 1. Algorithm
 2. The Dark Side
 3. Pressure
 4. Propaganda
 5. Break It To Me
 6. Something Human
 7. Thought Contagion
 8. Get Up and Fight
 9. Blockades
 10. Dig Down
 11. The Void

Również okładka nadchodzącej płyty mocno nawiązuje do stylistyki, którą kochają fani filmów w stylu „Blade Runnera”. Co ciekawe okładkę stworzył artysta Kyle Lambert, który odpowiedzialny jest również za plakaty do „Stranger Things” czy „Jurassic Park”.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Muse zapowiedział, że w 2019 będzie promować swój nowy krążek w ramach trasy koncertowej. Miejmy nadzieję, że zespół wpadnie również do Polski.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.