Myles Kennedy i Steel Panther w coverze AC/DC

Aleksandra Degórska
07.03.2016 10:32
Myles Kennedy i Steel Panther w coverze AC/DC Fot. kadr z wideo

Glammetalowa kapela jest właśnie w trasie koncertowej. Podczas jednego z występów na scenie pojawił się wyjątkowy gość. Zobaczcie, jak taki skład poradził sobie ze znanym przebojem.

Im popularniejszy numer, tym więcej twórców bierze go na warsztat, w końcu prawdziwy przebój nigdy się nie nudzi. Jednym z takich utworów jest nieśmiertelny „Highway To Hell”, który doczekał się już tylu wersji, że nie sposób ich wszystkich policzyć.

W czasie występu Steel Panther w Spokane w stanie Waszyngton muzycy zaprosili na scenę Mylesa Kennedy'ego. Michael Starr zapowiadając gościa powiedział, że to właśnie wokalista zaproponował wykonanie utworu z repertuaru AC/DC.

Ich wspólny występ spowodował euforię wśród publiczności. Sami muzycy mieli sporo frajdy na scenie, Starr zapomniał tekstu utworu, z czego udało się mu błyskotliwie wybrnąć, zaś Satchel próbował nawet kopiować kaczy chód Angusa.

Posłuchajcie, jak „Highway To Hell” brzmi w ich wykonaniu:

Obejrzyjcie również zdjęcia z tego wydarzenia:

Tymczasem Steel Panther wydał 26 lutego 2016 roku koncertowe akustyczne nagranie „Live From Lexxi's Mom's Garage”, gdzie oprócz znanych przebojów pojawiło się kilka premierowych utworów. Zespół odwiedzi wkrótce Polskę - 24 września 2016 zagra w warszawskiej Progresja Music Zone i 25 września 2016 w krakowskim klubie Kwadrat.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Myles Kennedy bierze na warsztat numery AC/DC, bowiem wraz z zespołem Gov't Mule podczas koncertu noworocznego w 2014 roku wykonał cały set coverów australijskiej kapeli.

Kennedy właśnie zakończył prace nad swoim solowym albumem nagranym wraz z Brianem Sperberem z Alter Bridge. Nagrania odbywały się w Ansons Pocket Studio w Yorktown Heights w Nowym Jorku. Jak na razie nie znamy daty premiery ani nazwy tego wydawnictwa.

Myles zdradził jednak, czego należy spodziewać się jeśli chodzi o brzmienie płyty:

Ci, którzy przesłuchali album powiedzieli, że materiał jest stylistycznie bliski mojej wcześniejszej kapeli z lat 90. The Mayfield Four. Poniekąd ma on podobny charakter. Jest to zdecydowanie coś innego niż krążki Alter Bridge czy Slasha i The Conspirators.

Muzyk ma ręce pełne roboty, bo Alter Bridge wszedł do studia w styczniu 2016 roku, by nagrać następcę „Fortress” z 2013. Wstępnie premierę wyznaczono na jesień 2016 roku. 

Jak oceniacie cover AC/DC w wykonaniu Steel Panther i Mylesa Kennedy'ego?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.