Najbardziej żenujące momenty Chada Kroegera z Nickelback

Maciej Koprowicz
02.10.2017 13:00
Najbardziej żenujące momenty Chada Kroegera z Nickelback Fot. VIPix / Splash News/EAST NEWS

Nickelback to jedna z największych gwiazd muzyki, ale nie wszyscy traktują ten zespół poważnie. Duża w tym zasługa jego lidera, Chada Kroegera.

Kanadyjska grupa należy do to tych wykonawców, którzy doczekali się równie wielkiego grona fanów, co hejterów. „How You Remind Me” czy „Rockstar” były gigantycznymi hitami i podbiły anteny nie tylko rockowych stacji radiowych na całym świecie. Z drugiej strony, ortodoksyjni fani rocka postrzegają Nickelback jako płytką komercję. Hejt na zespół doczekał się nawet naukowych opracowań.

Sporo wrogów narobił sobie też lider zespołu, Chad Kroeger, choć zasłużył sobie na to nie muzyką, ale swoim zachowaniem. Chad to facet kłótliwy i skory do utarczek słownych. Najsłynniejszy jego konflikt to żenująca wojenka z liderem Stone Sour i Slipknota, Coreyem Taylorem. Kroeger stwierdził, że Stone Sour to Nickelback w wersji light i nie stworzył nigdy żadnego przeboju. W odpowiedzi usłyszał od Coreya, że jest idiotą i ma ryj jak stopa.

Problem w tym, że ataki lidera Kanadyjczyków na grupę Taylora są zupełnie bezzasadne. Stone Sour powstał w 1992 roku, trzy lata wcześniej niż Nickelback, więc nie mógł być jego kopią. Chad ośmieszył się, wysuwając teorię, że zmęczony noszeniem maski w Slipknocie Corey założył lżejszy zespół. Metalowy projekt wokalisty działa przecież od 1995 roku, więc jest młodszy od Stone Sour.

To nie jedyna słynna wpadka Chada. W 2013 roku Nickelback zbulwersował świat rocka, gdy nie pozwolił na transmisję charytatywnego koncertu ze swoim udziałem. Liderowi zdarzyło się też zachowywać głupio na koncertach – czasem za bardzo wczuwa się w „rockstara”, o którym śpiewa. Najbardziej żenujące momenty kariery Chada serwis Blend Guitar zebrał w jednym filmiku:

Blend Guitar przygotował wcześniej podobne kompilacje z udziałem innych sławnych muzyków. Mogliśmy już podziwiać wpadki takich artystów, jak Ozzy Osbourne, Marilyn Manson, Fred Durst i Axl Rose.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.