Najnowszy klip grupy Lindemann stworzyła sztuczna inteligencja. Sprawdź, jak udał się eksperyment

21.10.2019 16:23
Till Lindemann|undefined Fot. Dariusz Lachowski/East News

22 listopada 2019 roku ukaże się najnowsza płyta duetu Lindemann/Tägtgren "F&M". Muzycy opublikowali klip promujący wydawnictwo.

Niemiecko-szwedzka supergrupa Lindemann złożona z wokalisty Rammstein i Petera Tagtgrena z Pain wyda wkrótce drugi album. Premierę "F&M" zaplanowano na 22 listopada 2019 roku, a materiał zapowiadają dwa single. Pierwszy z nich - "Steh Auf" ukazał się w połowie września i towarzyszył mu kolorowy teledysk. 

Lindemann z teledyskiem do "Ich weiß es nicht"

Na drugi utwór promujący wydawnictwo wybrano kompozycję "Ich weiß es nicht", która do niedawna była dostępna wyłącznie w formacie audio. Jednak muzycy postanowili przedstawić utwór fanom również za pomocą klipu, tym razem czarno-białego i minimalistycznego.

Przeczytaj także

Co więcej, przy tworzeniu teledysku wykorzystano sztuczną inteligencję. Efekty tego eksperymentu możecie zobaczyć poniżej:

Lindemann "F&M" tracklista:

 1. Steh auf
 2. Ich weiß es nicht
 3. Allesfresser
 4. Blut
 5. Knebel
 6. Frau & Mann
 7. Ach so gern
 8. Schlaf ein
 9. Gummi
 10. Platz Eins
 11. Wer weiß das schon

Rammstein w Polsce w 2020 roku

Grupa Tilla Lindemanna, Rammstein pojawi się na koncercie w Polsce już wkrótce. Muzycy powrócą do naszego kraju po udanym występie w Chorzowie. Rammstein wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie 17 lipca 2020 roku. 

Zobacz też: Lindemann zaprezentował fragment nowego utworu oraz okładkę winyla 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.