Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen”

Maciej Koprowicz
01.06.2018 11:58
Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen” Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, robertschoenholz/Pixabay

I to są prawdziwe „Star Wars”! Jak myślicie, którą stronę Mocy wybrał lider Behemotha?

Od 25 maja 2018 w kinach gości kolejny film z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. „Solo. A Star Wars Story” na razie nie stał się kinowym przebojem – zanotował rozczarowujące otwarcie w pierwszy weekend wyświetlania.

Krytycy próbują dociec przyczyn niepowodzenia solowego filmu o Hanie Solo. Mieszane opinie recenzentów (choć recenzentowi Antyradio.pl film bardzo się podobał), liczne kłopoty na planie, a także – jak brzmi argument wielu fanów – brak klimatu „prawdziwych” „Gwiezdnych wojen”. Chodzi między innymi o pominięcie aspektu Mocy oraz brak mieczy świetlnych.

Miecze świetlne, starodawna broń rycerzy Jedi i Sith, nieodłącznie kojarzą się z gwiezdną sagą. Są jej najlepiej rozpoznawalnym symbolem, a także… ulubioną zabawką fanów. W każdym wieku – nawet dojrzali panowie lubią czasem powalczyć plastikowym mieczem, wydając charakterystyczny odgłos „łuuuuusz”.

Nergal z Behemotha i Scott Ian z Anthrax nie rozstają się z mieczem świetlnym nawet na trasie koncertowej u boku Slayera. Widać to na zabawnym, krótkim filmiku, jaki Scott zamieścił na swoim Instagramie. Nergal atakuje na nim Scotta laserowym mieczem – oczywiście ku wielkiemu przerażeniu brodatego gitarzysty.

Po jakiej stronie Mocy stoi Nergal? - chciałoby się zapytać. Czarny kaptur to znak rozpoznawczy użytkowników Ciemnej Strony Mocy, Sithów – noszą takie chociażby Darth Maul i Imperator Palpatine. Z drugiej strony, mieczy w kolorze niebieskim używają wyłącznie Jedi…

Slayer i Anthrax – koncert w Polsce

Anthrax i Behemoth towarzyszą Slayerowi na jego pożegnalnej trasie The Final World Tour. Koncerty budzą ogromne emocje fanów – niektórzy są tak zdesperowani, by je zobaczyć, że decydują się nawet na nie… popłynąć wpław.

Slayera i Anthrax, a także Lamb Of God i Obituary będzie można zobaczyć już 27 listopada 2018 w Łodzi, w Atlas Arenie. Bilety na eBilet.pl. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.