Nie żyje perkusista Perfectu. Markowski pożegnał przyjaciela: "To jak utrata kogoś z rodziny"

22.08.2022 16:36
Zespół Perfect Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W wieku 66 lat odszedł perkusista Perfectu, który w kapeli udzielał się przez 40 lat.

Piotr Szkudelski zmarł w poniedziałek, 22 sierpnia nad ranem, miał 66 lat. O jego śmierci poinformowała PAP rodzina muzyka. Perkusista był członkiem pierwszego składu kultowego Perfectu i w zespole grał przez 40 lat w latach 1980-2020.

Polecamy

Nie żyje perkusista Perfectu. Markowski pożegnał przyjaciela: "To jak utrata kogoś z rodziny"

Śmierć Piotra Szkudelskiego poruszyła fanów Perfectu, jak i wielu muzyków, którzy podzielili się wspólnymi zdjęciami w sieci. Grzegorz Markowski w rozmowie z Onetem wyznał, że czuje się, jakby stracił kogoś z rodziny:

Po jego odejściu czuję się biedniejszy. Nikt ani nic tej luki nie wypełni .To jak utrata kogoś z rodziny. Spotkaliśmy się w roku '80 i zaczęliśmy grać. Wielkie emocje, ale i ogromny sukces. To było niemalże jak założenie obrączek ślubnych przez pięciu facetów. Trwało to 40 lat. Widywałem wtedy Piotra częściej niż własną żonę i dziecko. (…) Nocowaliśmy często w pokojach dwuosobowych; mogę powiedzieć, że przez trzy lata mieszkałem z Piotrem. Piliśmy ogromne ilości mocnej herbaty, a Piotr do 2-3 w nocy wystukiwał na stołku wymyślone przez siebie rytmy.

Kolegę z zespołu pożegnali również m.in.Dariusz Kozakiewicz i Piotr Urbanek:

Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci Piotra Szkudelskiego.

Polecamy

Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie. Grał też w formacjach Dzikie Dziecko (razem ze Zbigniewem Hołdysem), w grupie Martyny Jakubowicz i w zespołach Jajco i Giganci, Emigranci. Brał też udział w sesji nagraniowej "I Ching" (1982-83) - dwupłytowego albumu zrealizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.