Nowe Pokemony wyglądają jak członkowie KISS. Simmons skomentował zabieg twórców

Joanna Chojnacka
08.08.2019 13:30
KISS|undefined Fot. . AP/Associated Press/East News

Nowe Pokemony z gry Pokemon Sword & Shield przypominają muzyków z KISS. Podobieństwo jest na tyle duże, że o opinie na temat postaci spytano Gene'a Simmonsa.

Chociaż grupa KISS zdecydowała, że po 45 latach zakończy swoją działalność, nadal jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych formacji rockowych na świecie. Ich czarno-białe makijaże, charakterystyczne stroje i wywieszony język Gene'a Simmonsa to elementy rozpoznawalne w niemal każdym zakątku kuli ziemskiej. Na ten stan muzycy zapracowali sobie nie tylko kompozycjami, ale też przemyślanym marketingiem. KISS od lat zapewnia swoim fanom jedną z najbogatszych ofert jeśli chodzi o gadżety zespołowe w historii. Podobizny członków grupy pojawiły się niemal wszędzie. Tym razem zostały inspiracją dla twórców jednej z gier.

Powstały Pokemony, które wyglądają jak członkowie KISS

Na kanale The Official Pokémon YouTube channel, pojawił się krótki film, na którym twórcy zaprezentowali nowe Pokemony. Postacie zostały stworzone z myślą o popularnej grze Pokemon Sword & Shield. Co ciekawe dwa "zwierzaki" bardzo przypominają muzyków z KISS. Mają ubarwienie imitujące ich makijaże, wywieszone języki, a jeden z nich porusza się podobnie do Simmonsa.

Przeczytaj także

Współpraca między twórcami Pokemonów a zespołem, nie była oficjalna. Podobieństw doszukali się fani na Twiiterze, którzy zaczęli udostępniać połączone zdjęcia muzyków i Pokemonów.

Informacje o rzekomej inspiracji szybko dotarły do Gene'a Simmonsa, który w rozmowie z Newsweekiem przyznał:

Pokemony są częścią naszego gospodarstwa domowego od dziesiątek lat. Towarzyszą mi odkąd odkryły je nasze dzieciaki. Jeśli twórcy faktycznie inspirowali się KISS podczas tworzenia tych postaci, bardzo nam to pochlebia.

Nowe Pokemony, o których mowa możecie zobaczyć poniżej:

Kiss pokemon Fot. The Official Pokémon YouTube channel
pokemon kiss 2 Fot. The Official Pokémon YouTube channel

Zobacz też: Gene Simmons wyjaśnia, dlaczego bilety na koncert KISS są drogie

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.