Organek i inni polscy artyści też pomagają Australii. W odpowiedzi na pożary adoptują koale

09.01.2020 12:46
Organek|undefined Fot. KFP/REPORTER

Polscy muzycy i dziennikarze zachęcają do pomocy zwierzakom w Australii. Na pożary zareagował między innymi Organek i Daria Zawiałow.

Katastrofa klimatyczna i skutki globalnego ocieplenia stają się coraz bardziej namacalne. W Australii trwa prawdziwy dramat. Pożary na terenie kontynentu zabiły zatrważającą liczbę zwierząt, która zbliża się do 500 milionów, co z kolei realnie zagraża wymarciu niektórych z gatunków. Skala problemu jest tak duża, że w niektóre miejsca nie może dotrzeć pomoc. 

Polscy artyści pomagają Australii. Adoptują koale

W związku z powagą sytuacji na pomoc Australii ruszyły gwiazdy z całego świata. Pieniądze na walkę z żywiołem przekazała między innymi Metallica oraz Elton John. Również polscy muzycy stwierdzili, że chcą mieć swój udział w ratowaniu bezbronnych zwierząt cierpiących przez szalejący żywioł. Artyści i dziennikarze zachęcają za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych do adopcji koali.

Przeczytaj także

Jednym z zespołów, który pochwalił się na Facebooku certyfikatem adopcji uratowanego zwierzaka, który potrzebuje teraz pieniędzy na leczenie skutków oparzeń jest grupa Organek.

W australijskich pożarach zginęło już pół miliarda zwierząt. Niektóre z nich udało się ocalić. Potrzebne są pieniądze na ich leczenie. My już adoptowaliśmy swojego misia koalę.

Do akcji namawia również Daria Zawiałow:

Wśród dziennikarzy, którzy adoptowali własną koalę znalazła się współprowadząca audycji Najgorsze Państwo Świata na antenie Antyradia - Karolina Korwin-Piotrowska:

Zobacz też: To nie piekło, to Australia. Zobacz szokujące nagranie z samolotu [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.