To nie piekło, to Australia. Zobacz szokujące nagranie z samolotu [WIDEO]

08.01.2020 14:33
przelot nad pożarami w Australii|undefined Fot. zrzut ekranu Twitter/Air Commander

Wszyscy słyszeliśmy o pożarach pustoszących Australię, trudno jednak wyobrazić sobie ich skalę. Jak poważna jest sprawa można zobaczyć, oglądając nagranie z samolotu próbującego wykonać misję ratowniczą. Trudno uwierzyć, że to nagranie z naszej planety.

Globalne ocieplenie do tej pory wysyłało nam ostrzeżenia, które łatwo było przegapić. Informacje o wymarciu kolejnego gatunku, niszczenia raf koralowych na skutek zmienionego zakwaszenia wody w oceanach, wzroście średniej temperatury czy skoku stężenia dwutlenku węgla w atmosferze nie robią na przeciętnym człowieku zbyt dużego wrażenia.

Katastrofa klimatyczna powoli staje się jednak coraz bardziej dotkliwa i namacalna. Przekonała się o tym Syria, w której wybuchła wojna domowa po głodzie wywołanym przez ogromną suszę, teraz zaś Australia zmieniła się w prawdziwe piekło.

Ogromne pożary zabiły już ponad 500 mln zwierząt, stwarzając realne zagrożenie wymarcia niektórych gatunków. Ratownicy robią co mogą, lecz w obliczu tak niszczycielskich sił pozostają bezsilni.

Przeczytaj także

Niemożliwe staje się czasami nawet dolecenie samolotem na dany teren. Australijscy piloci pokazali wideo, na którym widać jak ich kraj zamienił się w piekło.

Australia zmieniła się w piekło. Szokujące nagranie z samolotu [WIDEO]

Dla wielu Australijczyków pożary to prawdziwy koniec świata. Całkowitemu spopieleniu uległy ogromne obszary kraju, a pomoc nie zawsze może dotrzeć do potrzebujących.

Autralijskie lotnictwo pokazało nagranie z samolotu, który leciał z misją do miast Mallacoota i Merimbula. Na miejsce nie udało się dotrzeć, a piloci zademonstrowali, dlaczego.

Wszystko, co było widać z samolotu, to jedna ogromna łuna. Pożary są tak wielkie, że podobne niebo widać także nad Nową Zelandią, wyspą znajdującą się w pobliżu Australii. 

W sieci pojawiło się także nieco dłuższe nagranie, pozwalające spojrzeć na pożary z nieco innej perspektywy.

Pomoc dla zniszczonego przez ogromne pożary kraju zapowiedziała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz także: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też dla Australii. "Jesteśmy z Wami" 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.