Organek prezentuje wyjątkowy singiel. Muzycy wspierają osoby w kryzysie w utworze "Walcz"

05.01.2021 11:12
Organek Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Organek zaprezentowała nowy singiel pt. "Walcz". Piosenka jest wyjątkowa i ma za zadanie wspierać osoby w kryzysie psychicznym.

Polscy słuchacze pokochali Organka dzięki albumom "GŁUPI" i "Czarna Madonna". Utwory takie jak "Głupi Ja", "Mississippi w ogniu" czy "Wiosna" stały się prawdziwymi hitami. Teraz kwartet powraca z nową muzyką.

Organek wspiera osoby dotknięte pandemią

Nową płytę Organka zapowiada kompozycja "Walcz". Lider grupy, Tomasz Organek wraz z przyjaciółmi opowiada trudną historię człowieka, która w okresie pandemii jest szczególnie ważna.

Polecamy

Jak artysta mówi o utworze:

Walcz to piosenka o nas wszystkich, czyli o ludziach, którym ostatni rok dał w kość. Ale wychodzimy z niego mocniejsi, bo walka jest wpisana w naszą tożsamość. Ciężko się nam wszystkim ostatnio żyło, trochę „świata” zwaliło się na nasze głowy. Nie znam chyba osoby, która nie doświadczyła w ostatnim czasie jakiegoś rodzaju kryzysu psychicznego.

Grupa zdaje sobie sprawę, że w Polsce zdrowie psychiczne to nadal często temat tabu. Muzycy wraz z Fundacją Człowiek postanowili ułatwić osobom potrzebującym pomocy, znalezienie jej.

Organek z nowym singlem "Walcz"

Na stronie mapawsparcia.pl, powstała dokładna rozpiska, o której opowiada Tomasz:

Stworzyliśmy mapę sprawdzonych adresów do specjalistów, terapeutów, która to mapa cały czas będzie się jeszcze zapełniała kolejnymi adresami. Musimy walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi.

Utwór „Walcz” jest częścią akcji informacyjnej Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19.

Reżyserką teledysku do utworu "Walcz” jest Agata Trzebuchowska. Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Wśród aktorek zaproszonych do teledysku jest Eliza Rycembel.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.