Organek śpiewa o Powstaniu Warszawskim. Singiel "Fotograf Brok" promuje album "Ocali nas miłość"

16.07.2021 15:53
Organek Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak brzmi utwór promujący specjalną płytę "Ocali nas miłość". Album ukaże się z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego.

"Fotograf Brok" to pierwszy singiel promujący album "Ocali nas miłość" stworzony przez zespół Organek z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Punktem wyjścia dla autorów były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów – Eugeniusza Lokajskiego „Broka”. Premiera płyty "Ocali nas miłość" odbędzie się 30 lipca.

Polecamy

Organek śpiewa o Powstaniu Warszawskim. Singiel "Fotograf Brok" promuje album "Ocali nas miłość"

Kolekcja prawie tysiąca fotografii Lokajskiego w poruszający sposób dokumentuje zarówno prywatne życie bohaterów sierpnia i września 1944 roku, jak i ich ofiarną walkę na ulicach Warszawy. Na płycie Organka pojawią się tacy goście jak Magda Umer, Ralph Kaminski i Klaudia Szafrańska.

Posłuchajcie, jak brzmi utwór "Fotograf Brok", który zapowiada nowe wydawnictwo:

Polecamy

Tomasz Organek tak wypowiedział się o tym projekcie:

Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie, aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same.

Koncert zespołu Organek i jego gości odbędzie się 24 lipca o godz. 21.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. 30 lipca płyta „Ocali nas miłość” pojawi się w sprzedaży.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.