Pearl Jam zapowiedział nową płytę. Poznaliśmy tytuł, datę i okładkę albumu

14.01.2020 10:47
Pearl Jam|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Grupa Pearl Jam zdradziła oficjalną datę premiery najnowszego wydawnictwa. Muzycy zaprezentowali także okładkę oraz tytuł albumu.

Zespół Pearl Jam zapowiedziała pierwsze studyjne wydawnictwo od 2013 roku, kiedy to ukazała się płyta "Lightning Bolt". Fani legend grunge'u wreszcie doczekają się nowych kawałków członków Wielkiej Czwórki z Seattle. Muzycy podzielili się datą premiery, okładką oraz tytułem albumu.

Pearl Jam z nową płytą w 2020 roku

Premierę nowego krążka zaplanowano na 27 marca 2020 roku. Materiał będzie nosił tytuł "Gigaton" i wypromuje go obszerna trasa koncertowa, która wystartuje w Ameryce Północnej. Artyści opublikowali krótką zapowiedź wideo i okładkę płyty na swoim Twitterze:

Przeczytaj także

Gitarzysta Pearl Jam, Mike McCready opowiedział o nagrywaniu najnowszego materiału:

Nagrywanie tej płyty było długą podróżą. Czasami towarzyszyły nam mroczne, kłopotliwe emocje, ale praca okazała się też ekscytującą drogą ku muzycznemu odkupieniu. Współpraca z moimi kolegami z zespołu podczas nagrywania "Gigaton" ostatecznie uświadomiła mi jak ważna jest miłość i kontakt międzyludzki w dzisiejszych czasach.

Pierwszy singiel z płyty "Dance of the Clairvoyants" ukaże się już w najbliższych tygodniach.

Pearl Jam wystąpi w Polsce w 2020 roku

Grupa Pearl Jam wyruszy w trasę koncertową promującą nowy album już w czerwcu 2020 roku. W ramach tourne, zespół pojawi się także w Polsce. Kapela wystąpi 13 lipca 2020 roku w krakowskiej TAURON Arenie. W roli gościa specjalnego, na scenie będziemy mogli usłyszeć muzyków z White Reaper. Bilety na koncert są dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl. 

Zobacz też: Eddie Vedder zaśpiewał utwór Chrisa Cornella [WIDEO]

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.