U członka zespołu Quiet Riot zdiagnozowano raka. Muzyk wydał oświadczenie

21.10.2019 14:53
Quiet Riot|undefined Fot. . kadr z wideo Frankie Banali of QUIET RIOT (Extended Interview)/YouTube

U Frankiego, perkusisty Quiet Riot zdiagnozowany 4. stadium raka. Muzyk napisał w oświadczeniu, że walczy z chorobą od kwietnia 2019 roku. 

Quiet Riot to kapela, która istnieje od 1973 roku i powstała z inicjatywy Randy'ego Rhoadsa, późniejszego członka zespołu Ozzy'ego Osbourne'a. W obecny skład zespołu wchodzą James Durbin, Alex Grossi, Chuck Wright i Frank Banali, który choruje na raka trzustki. U muzyka zdiagnozowano 4 stadium choroby nowotworowej. 

U członka zespołu Quiet Riot zdiagnozowano raka. Muzyk wydał oświadczenie

Jak podaje Ultimate Classic Rock, perkusista wydał oświadczenie, które pojawiło się na oficjalnej stronie Mitcha Lafona. Okazuje się, że muzyk poprosił go o opublikowanie tej wiadomości: 

Chciałbym poinformować moich przyjaciół i fanów o moim stanie zdrowia i dlaczego przegapiłem kilka koncertów w tym roku. Od 17 kwietnia walczę z 4 stadium raka trzustki. Prognozy były przerażające [...] teraz mogę powiedzieć, że po kilku rundach chemii i innych terapii jestem na dobrej drodze. Droga nie będzie łatwa [...], ale zamierzam walczyć. Chciałbym być z wami wszystkimi na każdym koncercie Quiet Riot, a tym razem po raz pierwszy od 38 lat opuściłem jakieś koncerty. Musicie wiedzieć, że jeśli będę mógł latać samolotem i grać koncerty nic mnie nie powstrzyma. Teraz czuje się znacznie lepiej, jestem znacznie silniejszy. Zamierzam zagrać koncert z Quiet Riot kw Whiskey A Go Go, który odbędzie się 26 października 2019 roku i kontynuować trasę w 2020 roku. Mam nadzieję, że was tam zobaczę. Doceniam wszystkich fanów, którzy wspierają Quiet Riot i przychodzą na koncerty. Mam nadzieję, że nie przestaniecie mnie wspierać i zachowachie mnie w swoich myślach i modlitwach. Pokój i miłość, Frankie Banali
Przeczytaj także

Rak trzustki zaliczany jest do bardzo groźnych i trudnych w wyleczeniu nowotworów, który na początku nie daje żadnych konkretnych objawów. Jak podaje zdrowie.wprost.pl, uważa się, że jednym z czynników rozwoju nowotworu trzustki jest dieta bogata w tłuszcze zwierzęce i węglowodany. Negatywny wpływ ma również palenie papierosów i picie alkoholu. Bardzo ważna jest profilaktyka i dzięki systematycznym badaniom można wykryć chorobę we wczesnym stdium. 

Zobacz także: Czy wiesz, że... Randy Rhoads był aresztowany za zbyt głośne granie na gitarze?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.