Piękne pejzaże zmieniają się w pogorzelisko. Gojira opublikowała poruszający klip do utworu "Amazonia" [WIDEO]

26.03.2021 09:53
Gojira Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Francuska grupa metalowa Gojira zaprezentowała kolejny klip promujący ich najnowszy album "Fortitude". Muzycy opublikowali chwytający za serce teledysk do "Amazonii".

Francuscy metalowcy z grupy Gojira zaprezentowali oficjalny teledysk do utworu "Amazonia" w reżyserii Charlesa De Meyera. Kawałek pochodzi z nowego albumu formacji "Fortitude", którego premierę zaplanowano na 30 kwietnia 2021 roku.

Gojira prezentuje klip do utworu "Amazonia"

Wideo jest wyjątkowe. Pokazuje tradycje rdzennych plemion Amazonii, które musiały zmierzyć się z ogromną tragedią. Fragmenty teledysku uświadamiają, jak szybko tamtejsze gęste lasy obracają się w pył w wyniku pożarów. Jak pisze zespół:

Zyski z tego utworu zostaną przekazane Articulation of Indigenous Peoples of Brazil, którzy wspierają walkę o prawa środowiskowe i kulturowe rdzennych plemion Amazonii, które ogromnie ucierpiały. Spotkali się z wylesieniem, utratą ziemi, przymusem pracy, przemocą oraz nękaniem.

Polecamy

Perkusista Mario Duplantier w rozmowie z telewizją Kaaos TV przyznał, że wszystkie utwory, które wkrótce usłyszymy na nowym albumie Gojiry, zostały napisane przed pandemią.

Skończyliśmy nagrywać wokale w styczniu 2020 roku, a w marcu mieliśmy miksować materiał z Andym Wallace'em. Jednak Andy był na Florydzie i chwilę później nie mógł z niej wylecieć itd. Ale numery były gotowe. W obliczu tego co zaczęło się dziać, stwierdziliśmy z chłopakami, że te utwory straciły nieco na znaczeniu.

Poruszanie problemu amazońskich lasów deszczowych w czasach pandemii koronawirusa wydawało się dla zespołu niezręczne i chcieli zaczekać ze swoim przekazem. Po roku od rozpoczęcia walki z epidemii zdecydowali się wrócić do uświadamiania słuchaczy o tym, co przeżywają mieszkańcy Amazonii.

Gojira - Fortitude. Tracklista:

 1. Born For One Thing
 2. Amazonia
 3. Another World
 4. Hold On
 5. New Found
 6. Fortitude
 7. The Chant
 8. Sphinx
 9. Into The Storm
 10. The Trails
 11. Grind
Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.