Płyta „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” wyjdzie na winylu. Jakie bonusy pojawią się na nowej wersji tribute albumu?

Sergiusz Kurczuk
24.09.2018 16:01
Płyta „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” wyjdzie na winylu. Jakie bonusy pojawią się na nowej wersji tribute albumu? Fot. materiały promocyjne

Dezerter to jedna z najważniejszych polskich kapel punkowych. Z tego powodu doczekała się tribute albumu „Nie ma zagrożenia jest Dezerter”. Po 12 latach od premiery składanki, płyta ukaże się w wersji na winylu. 

Termin „polski punk rock” kojarzy się z kilkoma najbardziej wybitnymi przedstawicielami tego gatunku w naszym kraju. Bez wątpienia jednym z nich jest grupa Dezerter, która skłania do refleksji przy agresywnej muzyce od roku 1981. Kapela miała ogromny wpływ na zespoły, które powstały w następnych latach. Z tego powodu w 2006 roku ukazał się podwójny tribute album zatytułowany „Nie ma zagrożenia jest Dezerter”. Po 12 latach od premiery płyta ukaże się w nowej wersji. Tym razem dla kolekcjonerów winyli.

Nie ma zagrożenia jest Dezerter Fot. foto: materiały promocyjne

„Nie ma zagrożenia jest Dezerter” na winylu 

Na płycie z 2006 roku pojawiło się wielu przedstawicieli niezależnej muzyki, między innymi Włochaty, Apatia, Cela numer 3, Profanacja, The Analogs, Farben Lehre, Eye For An Eye, Plebania, Paprika Korps, Schizma, Złodzieje Rowerów, Upside Down, czy Leniwiec. Wydaniem oryginalnego tribute albumu zajęło się wydawnictwo Pasażer Records. Podobnie stanie się tym razem. Niestety odświeżona wersja „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” będzie się nieco różnić od oryginału sprzed 12 lat. Nie wszystkie covery Dezertera zmieściły się na nowej wersji wydawnictwa. Rekompensatą braku niektórych kapel jest 8 nowych znanych wersji utworów Dezertera, przygotowanych przez zespoły, które nie załapały się na oryginalną płytę. 

Na winylowej wersji „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” usłyszymy Castet, After Laughter, Lazy Class, Astrid Lindgren, Government Flu, Inkwizycję oraz Watching Me Fall. To tyle, jeśli chodzi o polskie kapele. Dezerter jest znany również poza granicami Polski i na tribute albumie usłyszymy również kolumbijski band Polikarpa y sus Viciosas. Grupa Castet udostępniła swój cover piosenki „Postęp” w internecie. 

„Nie ma zagrożenia jest Dezerter” na winylu - kiedy premiera?

Składanka „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” trafi na dwie płyty winylowe ponieważ została podzielona na dwie części. Pierwsza płyta składa się z ostrych punkowych aranżacji kawałków Dezertera. Na drugiej trafiły bardziej eksperymentalne wersje utworów zespołu. Premierę płyty zaplanowano na 5 października 2018 roku. Cena za standardowy winyl wynosi 59 złotych. Za kolorową edycję zapłacimy natomiast 65 złotych.  „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” na winylu będzie można kupić za pośrednictwem strony internetowej Pasażera. Jest już dostępna w przedsprzedaży. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.