Polscy muzycy wspominają Pawła Adamowicza i apelują: "Stop nienawiści!"

15.01.2019 17:00
Paweł Adamowicz nie żyje|undefined Fot. Jaap Arriens/Xinhua News/East News

Polscy twórcy muzyki proszą o zaprzestanie nienawiści po śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP.

W wyniku tragicznych wydarzeń w Gdańsku, 13 stycznia 2019 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po kilkugodzinnej operacji zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Został ugodzony kilkukrotnie nożem przez 27-letniego Stefana W., karanego wcześniej za przestępstwa, który w grudniu 2018 zakończył odbywanie kilkuletniej kary pozbawienia wolności. Także w związku z tą sytuacją, Jerzy Owsiak zrezygnował z szefowania fundacją WOŚP.

Zmarły Paweł Adamowicz pożegnany podczas marszu milczenia

14 stycznia 2019 odbył się marsz milczenia w Gdańsku. Mieszkańcy pożegnali swojego prezydenta przy dźwiękach coveru "The Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed. 

Polscy muzycy apelują o zaprzestanie przemocy w Polsce

Na swoich kanałach social media polscy artyści proszą o zakończenie narodowego sporu i ponadpartyjną jedność wszystkich obywateli. Wielu z nich udostępniło utwory z mocnym przekazem o wzajemnym szacunku mimo różnych poglądów politycznych i poszanowaniu wzajemnych praw. Wielu z nich łączy się w bólu z rodziną zmarłego prezydenta Gdańska i dziękuje za działania na rzecz równości wszystkich grup społecznych. Muzycy chcą zaprzestania przemocy i nienawiści w codziennym życiu publicznym. 

>> Polscy muzycy rockowi murem za Owsiakiem: "Juras, nie poddawaj się!" <<

T.Love

Happysad

Coma

Ga-Ga/Zielone Żabki

Big Cyc

Wilki

Acid Drinkers

Poparzeni Kawą Trzy

Piotr Rogucki

Hunter

Lady Pank

Daria Zawiałow

Domowe Melodie

Blue Cafe

Policja walczy z nienawiścią w internecie

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza policja zatrzymuje osoby, które w sieci – między innymi w mediach społecznościowych – nawołują do nienawiści. Wpisy są aktywnie monitorowane – szef MSWiA zapowiada surowe konsekwencje dla tych, którzy grożą innym użytkownikom w mediach społecznościowych.

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.